Rutnicki z pogiętą flagą Polski. Szefernaker: "Co za wstyd"A gdzie szacunek? Rutnicki pozował z pogiętą biało-czerwoną flagą. Szefernaker: Co za wstyd. To nie dekoracja. To zobowiązanie

91d9fffed7d84b83af259c2219c3ba0c.webp
Jakub Rutnicki pozował z pogniecioną flagą Polski. / autor: EPA/ALEX PLAVEVSKI Dostawca: PAP/EPA.
FacebookTwitter

Minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki pozował z biało-czerwoną flagą podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych we Włoszech. Polityk nie zadbał jednak o to, by flaga prezentowała się godnie. "Co za wstyd. Flaga państwowa to nie dekoracja - to zobowiązanie. Szczególnie jeśli występujesz w imieniu Rzeczypospolitej, masz obowiązek dbać o symbole! Szacunek dla flagi to element podstawowej kultury państwowej" - ocenił Paweł Szefernaker, szef gabinetu prezydenta RP.

FacebookTwitter

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: [email protected]. Dołącz do naszej społeczności, wykup dostęp do STREFY PREMIUM. Subskrybuj
To najlepsza forma wsparcia naszych mediów.

Redaktor Naczelny:
Łukasz Wróblewski
Zespół:
Joanna Jaszczuk, Adam Kacprzak, Tomasz Karpowicz, Robert Knap, Adam Staniewicz, Kamil Kwiatek, Natalia Wierzbicka, Adrian Siwek, Adam Bąkowski, Sławomir Cedzyński.
Autorzy:
Wojciech Biedroń, Jacek Karnowski, Marzena Nykiel, Goran Andrijanić, Marek Budzisz, Jerzy Jachowicz, Grzegorz Górny, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Dariusz Matuszak, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło, Piotr Gursztyn, Jerzy Szmit.