Szef sztabu wyborczego Karola Nawrockiego Paweł Szefernaker zaznaczył, że prezydent elekt będzie do czasu zaprzysiężenia urzędował w pomieszczeniach Kancelarii Prezydenta RP przy ul. Wiejskiej w Warszawie. „Myślę, że to ważne, że to będzie także w taki sposób zrealizowane - spokojny, przyjazny” - powiedział.
Szefernaker przypomniał w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, że w 2015 r. kiedy w wyborach prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, do objęcia stanowiska urzędował on w willi przy ul. Foksal, której właścicielem wówczas był MSZ i zaznaczył, że „ta willa już nie jest w posiadaniu Ministerstwa praw zagranicznych”.
Prezydent Andrzej Duda ustalił wczoraj z panem prezydentem Nawrockim, że będą pomieszczenia w Kancelarii Prezydenta przy ulicy Wiejskiej
— powiedział.
Od 11 czerwca, czyli od momentu, kiedy Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie wręczy zaświadczenie o wyborze panu prezydentowi elektowi Karolowi Nawrockiemu od 11 czerwca do 5 sierpnia. W tym czasie, kiedy jeszcze pan prezydent elekt nie obejmie urzędu, ale będzie miał już swoje biuro
— poinformował Szefernaker.
6 sierpnia Karol Nawrocki ma zostać zaprzysiężony przez Zgromadzenie Narodowe na prezydenta.
Funkcjonowanie KPRP
Poseł PiS zdradził też, że podczas wczorajszego spotkania prezydenta Dudy z prezydentem elektem Nawrockim omawiano zasady funkcjonowania biura prezydenta elekta.
Jest tego typu tradycja i praktyka, że przez te dwa miesiące do 5 sierpnia będzie funkcjonowało biuro prezydenta elekta, Więc to były te rozmowy, takie dotyczące kwestii dotyczących właśnie przekazania, przekazania urzędu
— ocenił.
Dodał, że rozmowa obu polityków dotyczyła spokojnego i przyjaznego przekazania Kancelarii Prezydenta RP.
Myślę, że to ważne, że to będzie także w taki sposób zrealizowane - spokojny, przyjazny — podkreślił Paweł Szefernaker.
CZYTAJ TEŻ:
maz/Wirtualna Polska/X/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/731453-wiemy-gdzie-bedzie-biuro-nawrockiego-przed-zaprzysiezeniem
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.