Świat
Wojownicy z różańcem. "Spotykają się na placach miast"
Wojownicy z różańcem. "Spotykają się na placach miast, aby odmawiać różaniec jako zadośćuczynienie za grzechy"

Artykuł premium
DołączRozmawiałem o tym z Miljenko Juriciem, przewodniczącym Wojowników Maryi Split, odpowiedzialnym za powstanie tej chorwacko-polskiej wspólnoty.
Wojownicy Maryi Split to chorwacka wspólnota katolicka, którą do pracy zainspirowali Polacy oraz działająca w naszym kraju od kilku lat taka sama wspólnota.
W każdą pierwszą sobotę miesiąca kilkudziesięciu rosłych Chorwatów klęka na Perystylu, dawnym wewnętrznym dziedzińcu pałacu cesarza Dioklecjana, aby odmawiać różaniec. Okazała budowla nad brzegiem Adriatyku to dziś główna atrakcja turystyczna Splitu – miasta, które latem tak chętnie jest odwiedzane przez tysiące turystów, w tym naszych rodaków.
