„Wraca smutek i żal i rozgoryczenie, że do tej pory jeszcze nie zostało zakończone śledztwo” – mówi portalowi wPolityce.pl Andrzej Melak, były poseł PiS, brat tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka, w kontekście 12. rocznicy tej wielkiej tragedii.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: RELACJA. 12. rocznica tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Najwyżsi przedstawiciele państwa uczcili pamięć ofiar katastrofy
Wracają smutek, żal i rozgoryczenie, że do tej pory jeszcze nie zostało zakończone śledztwo, że Rosjanie nie oddają nam wraku i innych ważnych dowodów rzeczowych, a jednocześnie jest duma, że starania tych, którzy pamiętali o Katyniu, o Smoleńsku zawsze trwają i dają owoce
— mówi portalowi wPolityce.pl Andrzej Melak.
12 lat temu w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, a wśród nich wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Polska delegacja miała wziąć udział w uroczystościach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
CZYTAJ TAKŻE:
aw
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/smolensk/593832-tylko-u-nas-melak-wracaja-smutek-zal-i-rozgoryczenie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.