Czarnek: Jeśli ktoś wyrzuci SP z ZP, to i ja wyjdę z nimi
Czarnek: Jeśli ktoś będzie chciał wyrzucić Suwerenną Polskę ze Zjednoczonej Prawicy, to ja wyjdę z nimi. Takiej groźby jednak nie ma

"Naturalnym kandydatem na następcę prezesa partii będzie Mateusz Morawiecki, ale dzięki Bogu jest Jarosław Kaczyński".
„Ja to słyszę od 2007 roku, PiS się kończy, potem wraca, więc to bez sensu” - tak odpowiedział na pytanie o przyszłość PiS i Zjednoczonej Prawicy Przemysław Czarnek z PiS. W „Porannej rozmowie Gazeta.pl” odniósł się także do ostrej wymiany zdań między politykami PiS a Suwerennej Polski. „Jeśli ktokolwiek zechce wyrzucać ze Zjednoczonej Prawicy Suwerenną Polskę, to wyjdę razem z nimi” - stwierdził i dodał, że oczywiście nie ma takiej groźby.
W przyszłym roku odbędą się wybory prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
W życiu nie będę prezesem Prawa i Sprawiedliwości, to nie są moje ambicje. Naturalnym kandydatem na następcę prezesa partii będzie Mateusz Morawiecki, ale dzięki Bogu jest Jarosław Kaczyński
— powiedział w wywiadzie prof. Przemysław Czarnek i dodał, że nie wyobraża sobie aby Jarosław Kaczyński nie zajmował się sprawami ugrupowania.
Jarosław Kaczyński musi być w PiS-ie, bo jest pełen energii. Prezes jest tylko jeden
— zapewnił Czarnek.
Gorące głowy
Polityk pytany był o ostrą wymianę zdań pomiędzy politykami PiS a Suwerennej Polski o sprawach dotyczących unijnej polityki. Jak powiedział „to są rozgrzane głowy w emocjach kampanii wyborczej, które nie rozumieją, że Suwerenna Polska – wcześniej Solidarna Polska – zawsze miała takie stanowisko względem naszej taktyki w Unii Europejskiej”. Został także zapytany o to, czy Suwerenna Polska powinna zostać usunięta ze Zjednoczonej Prawicy.
Nie słyszałem o takich planach. Natomiast, gdyby ktoś chciał ze Zjednoczonej Prawicy wyrzucać Suwerenną Polskę, to ja pójdę z nimi. Nie wolno rozwalać Zjednoczonej Prawicy
— powiedział i podkreślił, że „jeśli sama Suwerenna Polska będzie chciała wychodzić, to ich wola”. Z kolei na platformie X Czarnek odpowiedział na wpis Marka Jakubiaka ws. ostrej wymiany zdań wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.
P. Cz.: Jeśli ktoś będzie chciał wyrzucić SP z ZP, to ja wyjdę z nimi, Gądek: A jest taka realna groźba? P. Cz.: Nie, dlatego mogę sobie tak swobodnie o tym z Panem rozmawiać.
— napisał w mediach społecznościowych poseł PiS.
CZYTAJ TAKŻE:
koal/X/gazeta.pl
