Absurdalne "pytanie" Uznańskiej-Wiśniewskiej do Sikorskiego
To expose czy wiec wyborczy Trzaskowskiego? Uznańska-Wiśniewska w "pytaniu" do Sikorskiego atakowała Nawrockiego

"Czy pana zdaniem jest on w stanie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej w sposób merytoryczny i skuteczny?" - pytała Uznańska-Wiśniewska.
Czy politycy koalicji 13 grudnia mają jakiekolwiek granice żenady? Posłanka KO Aleksandra Uznańska-Wiśniewska podczas „pytania” do Radosława Sikorskiego po jego expose… podważała kompetencje Karola Nawrockiego na prezydenta i prosiła Sikorskiego o jego opinię.
Radosław Sikorski wygłosił w Sejmie expose, które oficjalnie dotyczyło spraw „polskiej polityki zagranicznej w 2025 roku”. W istocie jednak było ono swoistym wsparciem dla Rafała Trzaskowskiego podczas kampanii wyborczej. Podczas niego Sikorski mocno atakował Prawo i Sprawiedliwość, a na koniec swojego wystąpienia wypowiedział hasło Trzaskowskiego - „Cała Polska naprzód”.
Kuriozalny atak na Nawrockiego
Wyżyny żenady osiągnięty został jednak później. Kiedy nadszedł czas na pytania do Sikorskiego, posłanka KO Aleksandra Uznańska-Wiśniewska uderzyła w… głównego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego - obywatelskiego kandydata na prezydenta popieranego przez PiS Karola Nawrockiego.
Chciałabym państwa zapytać i pana ministrze, pana, o ocenę przygotowania kompetencji pana Karola Nawrockiego w zakresie polityki zagranicznej i tego, czy pana zdaniem jest on w stanie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej w sposób merytoryczny i skuteczny?
— zapytała
Nic nowego
To nie pierwszy raz, kiedy Uznańska-Wiśniewska przekraczała granicę żenady w związku z wyborami prezydenckimi.
Niedawno z niesłychanym wręcz wazeliniarstwem wypowiadała się na temat Rafała Trzaskowskiego.
Zastanawiałam się po prostu, gdzie on znajduje czas i przestrzeń na piękno, na życie osobiste, na jakąś taką sferę swojego życia z dala od od kamer i od wieców i co mu daje siłę
— mówiła.
CZYTAJ TAKŻE:
as/X
