„Konfederacja to nasza konkurencja, rywalizacja jest nieuchronna. Ale ze zdecydowaną większością wyborców łączy nas bardzo wiele” - mówi w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
„Rywalizacja jest nieuchronna”
Prezes PiS w rozmowie z Michałem i Jackiem Karnowskimi mówi m.in. o rywalizacji z Konfederacją. Czy Prawo i Sprawiedliwość odpowie na rosnące poparcie dla Konfederacji? Kaczyński zaznacza, że część jej wyborców ma podobne spojrzenie na wiele spraw jak PiS.
Podzielają nasze poglądy w sferze bezpieczeństwa, chcą silnej armii, nie chcą wyprzedaży Polski, nie chcą prywatyzacji najcenniejszych firm, nie chcą prywatyzacji lasów. I nie chcą także Tuska u władzy, bo wiedzą, komu będzie służył i co zrobi Polsce
— mówi wicepremier Kaczyński.
Rozumiemy, że nie wszystko, co widzą po naszej stronie, im odpowiada, ale chcemy i będziemy do nich apelować, by zrozumieli, że tylko PiS może zatrzymać Tuska. Tylko PiS. Wierzę, że wielu obecnych sympatyków Konfederacji zrozumie, jak ogromna jest stawka październikowych wyborów
— dodaje.
Wywiad z prezesem Kaczyńskim w „Sieci”
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z całym wywiadem z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyński.
Artykuły z bieżącego wydania dostępne online od 7 sierpnia br. w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół.
CZYTAJ WIĘCEJ: WYWIAD. Jarosław Kaczyński: Tylko PiS może zatrzymać Tuska. „To będzie ciężka batalia i nasze wojsko musi być bitne”
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/657573-prezes-pis-o-rywalizacji-z-konfederacja-jest-nieuchronna
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.