TYLKO U NAS. Ławnicy SN z rekomendacji KOD-u. Koc komentuje
TYLKO U NAS. Ławnicy SN z rekomendacji KOD-u. Koc: To powinny być osoby, które przynajmniej starają się być niezależne

"Ławnik będzie później rozstrzygał w sprawach ludzi, którzy mają różne poglądy i musi trochę tak jak sędzia zachować bezstronność" - zaznacza Maria Koc.
Senat wybrał 30 nowych ławników Sądu Najwyższego. Spośród nich aż 26 zostało zgłoszonych przez Komitet Obrony Demokracji. „Myślę, że ławnikiem powinien być ktoś, kto przynajmniej stara się być niezależny i nie eksponuje swoich poglądów politycznych” - komentuje cała sytuacje Maria Koc, senator PiS.
CZYTAJ TAKŻE:
Ławnik będzie później rozstrzygał w sprawach ludzi, którzy mają różne poglądy i musi trochę tak jak sędzia zachować bezstronność. KOD przecież celował bardzo w działania typowo antyrządowe
— podkreśla.
„Są sędziowie, którzy jawnie mówią o swoich poglądach politycznych”
Widzimy, że upolitycznienie sędziów występuje po stronie opozycji. Są sędziowie, którzy jawnie mówią o swoich poglądach politycznych, biorą udział w różnych protestach, palą świeczki pod sądami, jeżdżą gdzieś za granicę, by się na nas skarżyć. Być może taki wybór ławników przez senacka większość to jest taki kolejny etap tego procesu
— dodaje.
AS
