Pomysł wprowadzenia w warszawskich szkołach lekcji nt. mowy nienawiści spotkał się zarówno z ogromnym poparciem, jak i z masową krytyką. Pomysł prezydentów Warszawy i Wrocławia wsparli jednak sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Swoją pomoc zaoferował m.in. były prezes TK prof. Andrzej Rzepliński.
Oświadczamy, że jesteśmy gotowi, jeżeli byłaby taka potrzeba, do uczestniczenia w zajęciach szkolnych poświęconych wolności słowa i jej granic, konieczności zwalczania mowy nienawiści, znaczenia tolerancji w życiu publicznym i życiu jednostek oraz wszelkim innym zagadnieniom konstytucyjnym
– czytamy w deklaracji byłych sędziów TK.
Pod deklaracją podpisali się następujący sędziowie: Teresa Dębowska-Romanowska, Leszek Garlicki, Mirosław Granat, Marian Grzybowski, Wojciech Hermeliński, Adam Jamróz, Marek Kotlinowski, Teresa Liszcz, Ewa Łętowska, Marek Mazurkiewicz, Andrzej Mączyński, Janusz Niemcewicz, Ferdynand Rymarz, Andrzej Rzepliński, Marek Safjan, Jerzy Stępień, Janusz Trzciński i Mirosław Wyrzykowski.
mly/wyborcza.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/430074-rzeplinski-wspiera-lekcje-o-mowie-nienawisci
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.