Wiaczesław Kantor znów wyraża gotowość w sprawie polskich Azotów

Fot. wPolityce.pl/TVP Info
Fot. wPolityce.pl/TVP Info

15,34%

- tyle procent udziałów w grupie Azoty ma spółka Norica Holding, powiązana z rosyjskim Acronem. Na ekonomicznych stronach "Rzeczpospolitej" można przeczytać o tym, że Rosjanie nie rezygnują z walki o polskie Azoty.

Acron zapowiada ofensywę, a jej celem jest powiększenie pakietu akcji - by przynajmniej wyniósł on 20 procent. To dałoby Rosjanom możliwość zasiadania w radzie nadzorczej Azotów. Zarządzający Acronem mówią wprost, że zależy im na wpłynięciu na działania polskiej spółki. Jak zaznacza Wiaczesław Kantor - chodzi o troskę o Azoty:

Wejście do rady nadzorczej umożliwiłoby nam blokowanie tych decyzji, które naszym zdaniem byłyby szkodliwe dla Azotów

- przekonuje Kantor.

To kolejny krok w konsekwentnej i niezmiennej polityce rosyjskiego inwestora. Przypomnijmy, w rozmowie z TVP Info sprzed kilku miesięcy otwarcie groził polskiemu premierowi i ministrowi skarbu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rosjanie atakują w sprawie Azotów. Wiaczesław Kantor ostrzega Tuska, oskarża Polaków o antysemityzm

Kantor przekonuje, że dzięki rosyjskiej spółce Azoty mogłyby jeszcze intensywniej się rozwijać:

Dzięki naszym surowcom polskie fabryki mogą pracować efektywniej, więc liczymy na współpracę

- tłumaczy biznesmen. W ostatnich dniach głośno było również o innych planach Acronu - spółka chciała sprzedać Polakom materiały związane z wyrobem nawozów sztucznych. To uzależniłoby Azoty od Rosjan. Jak wynika z informacji "Rz", w polskim przedsiębiorstwie nie ma jednak nastrojów, które pozwoliłyby na ścisłą współpracę z firmą Kantora.

Gazeta powołuje się też na opinię jednego z przedstawicieli domów maklerskich, który sugeruje, że ruch Acronu ma za zadanie podbić cenę akcji, a sama spółka Acrona chce się pozbyć swoich udziałów.

CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z polskimi Azotami? Maciążek: "Determinacja Rosjan nadal jest olbrzymia, a działania w tej sprawie będą nieustannie prowadzone." NASZ WYWIAD

maf, "Rz"

Autor

Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych