Czy krytycy profesora Wiesława Biniendy, którego badania wykazały iż brzoza w Smoleńsku nie mogła urwać skrzydła tupolewa w którym zginęła polska elita, odważą się wreszcie na naukową konfrontację?

CZYTAJ: Nasza analiza. 10 najważniejszych punktów z prezentacji profesora Biniendy. Wszystko inaczej niż twierdzą Rosjanie i komisja MIllera

CZYTAJ: Prof. Jacek Rońda: "Podmokły grunt nie jest katapultą, która wystrzeliwuje szczątki obiektu rozrzuca je na obszarze hektara"

Pojawia się na to szansa. Jak podaje portal Niezależna.pl poseł Antoni Macierewicz zaprosił prof. Pawła Artymowicza na dyskusję z prof. Wiesławem Biniendą, która ma się odbyć w czwartek w Sejmie.

Posiedzenie zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej rozpocznie się o godz. 13. Podczas posiedzenia nastąpi bezpośrednie łącznie za pomocą telemostu z prof. Biniendą.

Dotychczas, podkreśla Niezależna.pl, prof. Atymowicz fizyk –astronom, krytykujący prof. Biniendę, unikał bezpośredniej dyskusji z nim.

Liczę, że pan prof. Artymowicz przyjdzie na posiedzenie zespołu i podejmie merytoryczną, naukową dyskusje z prof. Biniendą, której się dotychczas obawiał. Mimo zaproszenia prof. Artymowicz nie przyszedł w marcu br. na dyskusję na uniwersytecie Saint Paul w Ottawie, nie przyjechał również do Pasadeny, gdzie odbywała się międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa lotów. Podczas ostatniego pobytu prof. Biniendy w Polsce prof. Artymowicz unikał spotkania mimo, że był w naszym kraju. Teraz jest reklamowany m.in. w TVN pod nieobecność prof. Biniendy. Apeluję więc, by przyszedł w czwartek do sejmu na uczciwa dyskusję

– mówi portalowi Niezależna.pl szef zespołu parlamentarnego Antoni Macierewicz.

CZYTAJ: Prawda o Tragedii Smoleńskiej: ważne spotkanie z prof. Biniendą i posłem Macierewiczem. Relacja na żywo, minuta po minucie !

Wspólna Polska? Profesor Wiesław Binienda: "Tak, boję się o swoje bezpieczeństwo. Nie ukrywam tego i mam w Polsce ochronę"

gim, źródło: Niezależna.pl