Czy wołowina argentyńska będzie lepsza od polskiej?Czy wołowina argentyńska będzie lepsza od polskiej? Unia próbuje przekonać Europę, że tak

Polska jest na podium eksporterów unijnych. Na 2,2 mld zł oceniono wartość eksportu wołowiny w ubiegłym roku, a obecny może być lepszy i przynieść wyższą kwotę.
Bruksela wznowiła kluczowe negocjacje handlowe z Ameryką Południową – chodzi o przyszłość hodowli bydła w Europie i także w Polsce, bo nasz kraj słynie na kontynencie z eksportu wołowiny.
Unijne władze wróciły do negocjacji umowy o wolnym handlu z krajami Mercosur, czyli Argentyną, Boliwią, Brazylią, Paragwajem i Urugwajem, które wywołują wiele kontrowersji. I nie chodzi tylko o brzmienie jej poszczególnych zapisów ale przede wszystkim o skutki – szczególnie dla europejskiego sektora rolnego. Jak informuje portal Politico, powołując się na własne źródła, obecnie dyskusja dotyczy tego, jak duży będzie eksport europejskich aut elektrycznych i na ile rynek unijny otworzy się na import wołowiny, soi oraz minerałów z Ameryki Południowej.
