Izraelska armia zaatakowała sześć irańskich lotnisk na zachodzie, wschodzie i w środkowej części kraju - przekazała agencja Reutera, powołując się na rzecznika sił zbrojnych.
CZYTAJ TAKŻE: Rosną ceny ropy na na giełdzie paliw w Nowym Jorku! „Na Bliskim Wschodzie wrze, a na rynkach ropy widać umiarkowaną gorączkę”
Rzecznik dodał, że ostrzał objął pasy startowe, podziemne hangary, samolot tankujący oraz 15 samolotów i śmigłowców bojowych typu F-14, F-5 i AH-1.
Siły Obronne Izraela oświadczyły również, że celem ataków było wzmocnienie dominacji nad irańską przestrzenią powietrzną, a zaatakowane samoloty miały być użyte przeciwko w atakach na Izrael - dodał portal dziennika „Jerusalem Post”.
Irański program nuklearny jest poważnym zagrożeniem
Państwa zachodnie podejrzewają Teheran o dążenie do budowy bomby atomowej.
13 czerwca Izrael rozpoczął ostrzeliwanie militarnych i nuklearnych celów w Iranie. Ponad tydzień później, 22 czerwca, USA zbombardowały trzy irańskie obiekty jądrowe. Szef Pentagonu Pete Hegseth oświadczył, że Stany Zjednoczone „zniszczyły irański program nuklearny”.
koal/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/733195-izrael-zniszczyl-szesc-iranskich-lotnisk
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.