„Premier Izraela Benjamin Netanjahu swoją ludobójczą polityką zdążył już prześcignąć samego Adolfa Hitlera” - ocenił prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, przemawiając w Ankarze do grupy parlamentarnej rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).
To zupełnie naturalne, uzasadnione i zgodne z prawem, że Iran broni się przed bandytyzmem Izraela, państwa terrorystycznego
— oświadczył turecki prezydent.
Dodał, że „Ankara robi wszystko, by zakończyć nieludzką agresję Izraela przeciwko Strefie Gazy, Syrii, Libanowi, Jemenowi i Iranowi”.
„Zatrzymanie Izraela jest kluczowe”
Krew masakrowanych cywili i zabijanych dzieci pada nie tylko na tych, którzy jawnie wspierają arogancję Izraela, ale też tych, którzy w jej obliczu milczą
— podkreślił Erdogan.
Zatrzymanie Izraela jest kluczowe dla całego świata i ludzkości
— dodał.
Prezydent zapewnił, że władze kraju przedsięwzięły już wszelkie środki, mające uchronić Turcję przed potencjalnym oddziaływaniem konfliktu zbrojnego Izraela z Iranem.
Erdogan zaoferował wcześniej mediację w najnowszej eskalacji napięć pomiędzy Tel Awiwem i Teheranem. W ocenie prezydenta celem ataku Izraela miało być przerwanie prowadzonych przez Iran rozmów nuklearnych z USA, a następujące po nim ostrzały mogą „pogrążyć cały region Bliskiego Wschodu w chaosie”.
CZYTAJ WIĘCEJ: Nocna wymiana uderzeń między Izraelem a Iranem. Eksplozje w Teheranie. Od początku izraelskich ataków zginęło już 585 osób
nt/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/732784-erdogan-netanjahu-ludobojcza-polityka-przescignal-hitlera
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.