Adrian i Tomasz Zielińscy zawieszeni w prawach zawodnika przez klub CWZS Zawisza Bydgoszcz

fot.PAP/Tytus Żmijewski
fot.PAP/Tytus Żmijewski

Sztangiści Adrian i Tomasz Zielińscy, którzy zostali przyłapani podczas igrzysk w Rio de Janeiro na stosowaniu dopingu, zostali zawieszeni w prawach zawodnika przez zarząd klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz.

W związku z zaistniałą sytuacją i pozytywnymi wynikami badań antydopingowych naszych zawodników Tomasza Zielińskiego i Adriana Zielińskiego Zarząd CWZS Zawisza Bydgoszcz - Podnoszenie Ciężarów zawiesił w/w w prawach zawodnika oraz członka klubu

—poinformował zarząd w wydanym oświadczeniu.

Zawieszenie to kara tymczasowa, do momentu wyjaśnienia całej sprawy.

Po zakończeniu procedur i ewentualnym potwierdzeniu winy wobec zawodników, zostaną oni wykluczeni z członkostwa w naszym klubie. Do tego momentu wstrzymujemy się od komentowania całej sytuacji

—napisano w oświadczeniu.

Adrian i Tomasz Zielińscy są wychowankami klubu Tarpan Mrocza. Obaj od 1 stycznia 2016 roku przeszli wraz z trenerem Jerzym Śliwińskim do Zawiszy Bydgoszcz. Ich celem było jak najlepsze przygotowanie do najważniejszego startu sezonu - igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz obu ciężarowcom grożą poważne kary dyscyplinarne.

Doping u braci Zielińskich. Minister sportu: zhańbili godność reprezentanta Polski

ann/PAP

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...