Lewandowski: Podeszliśmy ze zbyt dużym respektem do rywali. "Jednak szanujemy ten punkt"

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski przyznał, że w czwartkowym meczu z Niemcami (0:0) na piłkarskich mistrzostwach Europy we Francji biało-czerwoni podeszli ze zbyt dużym respektem do rywali. „Jednak szanujemy ten punkt” - podkreślił.

Kilku podopiecznych Adama Nawałki powiedziało, że po bezbramkowym remisie z mistrzami świata czują niedosyt.

Jesteśmy zadowoleni i szanujemy ten punkt. Jeżeli jednak patrząc na sytuacje bramkowe, to chyba my mieliśmy bardziej klarowne. Z drugiej strony nie można zapominać, że to Niemcy prowadzili grę i to oni grali piłką. Chwała chłopakom, że dobrze zagraliśmy w defensywie

– powiedział Lewandowski.

W drugiej połowie dwie dogodne sytuacje na pokonanie Manuela Neuera miał Arkadiusz Milik.

Jednak w pierwszej części spotkania podeszliśmy do rywala ze zbyt dużym respektem. Byliśmy za bardzo cofnięci i zabrakło wyprowadzenia piłki. Po przerwie zaatakowaliśmy rywali większą liczbą zawodników i od razu stworzyły się sytuacje bramkowe. Nie baliśmy się zaatakować i był tego efekt. Nie możemy zapominać, że mamy swoją jakość. Widać, że drzemie w nas spory potencjał, ale pewne rzeczy musimy poprawić