Porażka polskiej tenisistki w pierwszej rundzie US Open

Katarzyna Piter przegrała we wtorek z Serbką Aleksandrą Krunic 4:6, 1:6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open. Był to debiut poznanianki w głównej drabince singla w imprezie rozgrywanej na kortach twardych w Nowym Jorku.

Pierwszy set meczu między 111. w rankingu WTA Piter a 145. wśród tenisistek Serbką obfitował w przełamania. Doszło w nim aż do siedmiu „breaków”. Początkowo poznanianka prowadziła z rywalką równorzędną walkę. Kluczowy dla losów inauguracyjnej odsłony okazał się siódmy gem, który zapisała na swoim koncie Serbka. Po chwili zapunktowała przy podaniu 23-letniej Polki i utrzymała tę przewagę do końca partii.

W drugim secie Piter był już tylko tłem dla Krunic, która szybko objęła prowadzenie 4:0 i w dalszej części meczu oddała przeciwniczce już tylko jednego gema. Polka ułatwiała jej grę, popełniając niewymuszone błędy i myląc się przy serwisie (w obu przypadkach siedmiokrotnie). Spotkanie zakończyło się po 110 minutach triumfem Serbki, która nigdy wcześniej nie dotarła do drugiej fazy zmagań w imprezie tej rangi. Była to pierwsza konfrontacja tych zawodniczek.

Tenisistka z Poznania czwarty raz w tym sezonie stanęła przed szansą na awans do drugiej rundy singla w Wielkim Szlemie, ale, tak jak wszystkie poprzednie, próba ta zakończyła się też porażką. Wydawało się, że w pojedynku z Krunic, która musiała w Nowym Jorku przebijać się przez kwalifikacje, miała ku temu największą okazję. W Australian Open trafiła bowiem na Rumunkę Simonę Halep, w Roland Garros i Wimbledonie na Niemki – odpowiednio: Angelique Kerber i Andreę Petkovic.

Piter nie kończy jeszcze pobytu w Nowym Jorku. W środę 23-letnia Polka zainauguruje zmagania w deblu, w którym wystąpi w parze z Czeszką Petrą Cetkovską.

Czytaj również: Blamaż Manchesteru United i znanej tenisistki na US Open