Morawiecki: Tusk oddał prezydencję brukselskim elitom
Izolacja polskiego rządu. Morawiecki: Tusk oddał polską prezydencję w UE brukselskim i niemieckim elitom, a dziś płacimy za to ogromną cenę

"Targany za ucho przez Scholza w sprawie imigrantów, odstawiony na boczny tor i wykonujący polecenia w kwestii Ukrainy, zignorowany przez administrację amerykańską. Pełna izolacja" - napisał o premierze Tusku Mateusz Morawiecki.
Były premier Mateusz Morawiecki napisał na platformie X, że „Tusk oddał polską prezydencję w UE brukselskim i niemieckim elitom”.
Przewodniczący Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów napisał w mediach społecznościowych, że polski premier jest poza nurtem głównej polityki europejskiej i wykonuje polecenia kanclerza Niemiec ws. Ukrainy.
Tusk oddał polską prezydencję w UE brukselskim i niemieckim elitom, a dziś płacimy za to ogromną cenę. Targany za ucho przez Scholza w sprawie imigrantów, odstawiony na boczny tor i wykonujący polecenia w kwestii Ukrainy, zignorowany przez administrację amerykańską. Pełna izolacja
— napisał Mateusz Morawiecki.
