Aleksandra Leo nie zostanie jednak ministrem kultury — ustalił się Business Insider Polska. Poseł Polski 2050 nie przyjęła propozycji Donalda Tuska. Ministrem kultury zostanie dotychczasowa wiceminister w resorcie Marta Cienkowska.
Aleksandra Leo na stanowisku ministra kultury miała zastąpić Hannę Wróblewską. Szef klubu Polska 2050 Paweł Śliz poinformował, że resort kultury ma nadzorować Polska 2050. Dodał, że poseł ugrupowania Aleksandra Leo „raczej nie zostanie nowym ministrem”.
Wcześniej wiceszef Polski 2050 Paweł Zalewski przekazał, że zarząd tej partii, na wniosek jej lidera Szymona Hołowni, udzielił posłance Leo rekomendacji na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
To jest bardzo ważny resort, z którym wiążemy olbrzymie nadzieje. I mamy nadzieję, że ta rekomendacja zostanie przyjęta przez pana premiera Tuska
— powiedział Zalewski w TVP Info.
Powodem ma być sytuacja rodzinna
Jak dowiedział się Business Insider Polska, Aleksandra Leo ofertę ostatecznie odrzuciła, a powodem ma być sytuacja rodzinna.
To ogromne wyróżnienie, ale i odpowiedzialność. Trudna decyzja, ale w mojej obecnej sytuacji rodzinnej nie mogę się tego podjąć
— przekazała poseł Polski 2050 i wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego ugrupowania.
nt/PAP/Business Insider Polska
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/735769-aleksandra-leo-odrzucila-propozycje-donalda-tuska
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.