Zawłaszczyć tytuł. Radosław Markowski nie jest profesorem! Nie można w nieskończoność poniewierać i pauperyzować tytułu profesorskiego

Fot. wPolityce.pl/TVP 2
Fot. wPolityce.pl/TVP 2

Radosław Markowski nie jest profesorem! NIE JEST PROFESOREM! Jest doktorem habilitowanym zatrudnionym na stanowisku profesora w prywatnej uczelni. Tak samo jak dowódca brygady w stopniu pułkownika nie jest generałem brygady.

Czytaj także: Odlot to mało powiedziane. Prof. Markowski sugeruje, że rząd będzie strzelał do ludzi. „To nie przypadek, że PiS organizuje jednostki militarne”

Podobnie jest z Magdaleną Środą, Tomaszem Nałęczem czy Moniką Płatek i wieloma innymi uchodzącymi za „profesorów”. Nazwy swojego stanowiska „profesor” mogą używać na terenie uczelni, ale nie w publicznym obiegu.

To doktorzy habilitowani zatrudnieni na stanowiskach profesora nadzwyczajnego. Nie można w nieskończoność poniewierać i pauperyzować tytułu profesorskiego i celowo go mylić z profesorskim stanowiskiem. Tak się nie godzi! To zwyczajna dezinformacja i nadużycie.

Na uczelni się tego przestrzega pisząc na drzwiach do gabinetów „dr hab. Jan Kowalski, profesor UW” a w przypadku profesorów tytularnych „prof.dr hab. Jan Kowalski”.

Jeśli ktoś chce sprawdzić odsyłam do strony Państwowego Ośrodka Badawczego:

http://www.nauka-polska.pl/dhtml/raportyWyszukiwanie/wyszukiwanieLudzieNauki.fs?lang=pl

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...