Pic na wodę w TVP. Po skandalu z zapisem na nazwisko „Karnowski”, udają, że Lisowi i Sekielskiemu też będą cenzurować gości

Fot. M. Czutko
Fot. M. Czutko

Telewizja Polska próbuje ratować twarz po tym, jak przed dwoma tygodniami zdjęła z anteny program „Jan Pospieszalski: Bliżej” tylko dlatego, że miał się w nim pojawić Jacek Karnowski.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Cenzura w Telewizji Polskiej! Władze TVP zdejmują program Pospieszalskiego. Powodem zaproszenie do studia Jacka Karnowskiego

Pospieszalski odsłania kulisy decyzji TVP. "We władzach telewizji reaktywował się pewien nurt myślenia. Nie możemy tego zaakceptować!"

Po tej oczywistej cenzurze, TVP ogłosiła, że to normalna praktyka, a by ją usankcjonować wprowadziła do umowy z Janem Pospieszalskim zapisy pozwalające kwestionowanie tematu programu oraz doboru gości.

Aby udawać, że nie chodzi tylko o jedyną konserwatywną audycję publicystyczną,  władze telewizji ogłosiły, że podobny punkt wprowadzi do kontraktów z Tomaszem Lisem i Tomaszem Sekielskim.

Rzecznik prasowy TVP Jacek Rakowiecki w rozmowie z Wirtualnymi Mediami stwierdził, że trwają nad tym prace. Jak powiedział, telewizja bierze odpowiedzialność za prezentowane w programach treści i dlatego zdecydowała się na wdrożenie takich zabezpieczeń.

Tak to ładnie nazwali – „odpowiedzialność” i „zabezpieczenia”...

Na razie nie wiadomo, kiedy zapisy w umowach Lisa i Sekielskiego miałyby się pojawić. Być może dopiero po wygaśnięciu dotychczasowych kontraktów.

Takie poprawki wprowadzimy roboczo na zasadzie dżentelmeńskich rozmów

- powiedział Rakowiecki.

Dodał jednocześnie, że jak dotąd z magazynami Tomasza Lisa i Tomasza Sekielskiego „nie było kontrowersji” takich jak w przypadku „Bliżej” Jana Pospieszalskiego.

Idziemy o zakład, że w przypadku dwóch pierwszych panów kontrowersje nie wystąpią…

CZYTAJ TAKŻE:

Nawet za SLD rzecznik TVP zdobyłby się na odrobinę hipokryzji, szukał uzasadnień, coś tam kręcił. A ten bez żenady peroruje o swoich "odruchach"

Jacek Karnowski w Radiu Maryja: "Dziękuję Janowi Pospieszalskiemu i Pawłowi Nowackiemu. Oparli się cenzurze i zapisowi na nazwisko"

 

 

 

-------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------

Siódmy numer miesięcznika "W Sieci Historii" do nabycia w naszym sklepie wSklepiku.pl!

Do miesięcznika dołączony jest polski film historyczny  „Czarny Czwartek”.POLECAMY!

Nr.7/2013

Miesięcznik

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych