NASZ NEWS. Do sądu trafił wniosek o zmuszenie TVP do ujawnienia, ile zapłaciła za emisję serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

materiały promocyjne filmu "Nasze matki, nasi ojcowie"
materiały promocyjne filmu "Nasze matki, nasi ojcowie"

Do Warszawskiego Sądu Administracyjnego trafił wniosek o przymuszenie Telewizji Polskiej do ujawnienia sumy jaką wydała na zakup niemieckiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”. Kilka miesięcy temu TVP odmówiła ujawnienia tej kwoty powołując się na „tajemnicę przedsiębiorstwa”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Telewizja Publiczna oficjalnie odmówiła podania sumy jaką zapłaciła Niemcom za prawo do emisji serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" NASZ NEWS

Polacy mają prawo wiedzieć, ile wydali za pośrednictwem telewizji publicznej pieniędzy na zakup niemieckiego filmu z wątkami, które bardzo obrażają kombatantów Armii Krajowej. Z tego założenia wyszło Stowarzyszenie Patria Nostra, które stało się znane w związku z serią procesów wytoczonych niemieckim mediom za sformułowanie „polskie obozy zagłady”.

Polityka Bezpieczeństwa Informacji TVP S.A. zawiera wykaz informacji stanowiących lub mogących stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa TVP S.A. Wykaz ten wskazuje, że tajemnica przedsiębiorstwa dotyczy głównie dokumentów strategicznych (plany, zbiorcze informacje) lub dokumentów dotyczących audytów. Jeśli chodzi o kwestię zakupów licencji lub praw do audycji to tajemnicą objęte są zbiorcze informacje o wydatkach i planach wydatków. Wnioskowane informacje tych zagadnień nie dotyczą

- napisał mec. Lech Obara, szef stowarzyszenia w uzasadnieniu skargi do WSA.

Telewizja Polska wnioskuje o oddalenie skargi podtrzymując swoją wcześniejszą decyzję o odmowie podania do publicznej wiadomości ile zapłaciła za serial.

Slaw

Komentarze

Liczba komentarzy: 0