W PO musi być bardzo, bardzo źle. Furia Niesiołowskiego: "Schetyna chce podpalić Platformę, a przy okazji Polskę! Będzie odpowiedzialny za recydywę i rządy PiS. Oni aż kwiczą z rozkoszy!"

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

On chce podpalić Platformę, a przy okazji Polskę!

- krzyczał Stefan Niesiołowski na antenie tvn24, komentując postawę Grzegorza Schetyny.

W ostatnich dniach doszło do ujawnienia kilku nagrań z wewnątrz Platformy, które wskazują na kupczenie głosami oraz korupcję wśród delegatów na zjazd dolnośląskiej PO. W tej sprawie zebrał się zarząd krajowy partii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Otwarta wojna w Platformie. Zarząd krajowy PO będzie obradował, czy rozwiązać struktury partii na Dolnym Śląsku

Były wicemarszałek Sejmu nie krył swojego oburzenia na media, które nagłośniły sprawę korupcji w PO:

To jest ogromna przesada. Kolejna fala histerii przeciwko Platformie. Wywołują ją – jak zwykle – media, nasi przeciwnicy, wrogowie. PiS aż skacze z radości, aż piszczy! Oni nas będą uczyć demokracji i mówić o przyzwoitości politycznej?! Wypowiedzi posła były dość mętne, ale z tego robić jakiś kryzys w państwie?!

- złościł się Niesiołowski.

Przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej przestrzegał, że postawa Schetyny doprowadzi do powrotu do władzy Jarosława Kaczyńskiego:

Mówmy krócej, szkoda czasu – jeżeli pan Schetyna obrażony wyjdzie z Platformy i wyciągnie parę osób – jest to możliwe – to mamy nowe wybory, a Schetyna będzie odpowiedzialny za powrót PiS, recydywę Macierewicza i reszty! (...) Oni aż kwiczą z rozkoszy!

- irytował się poseł Platformy Obywatelskiej.

Co ciekawe, Niesiołowski sytuację w PO sam porównał do byłych już partii:

Oglądałem tę pychę w ZchN, AWS, KPN… Jestem na to odporny. Schetyna przegrał zjazd na Dolnym Śląsku, ale jeżeli będzie chciał zniszczyć Platformę, to może zafundować Polsce rządy Kaczyńskiego! (…) To rozumowanie: popełnię samobójstwo, by uniemożliwić Tuskowi… Nie siedzę w głowie Schetyny! Sądząc z dotychczasowego zachowania – to człowiek na tyle rozumny, że tego nie zrobi. On ma miejsce w Platformie. Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych to nic?!

- pieklił się parlamentarzysta.

Najwięcej emocji widać było przy opiniach dotyczących byłego wicepremiera:

To pytanie do Schetyny: czego on chce?! Jeśli chce się zemścić, to nic się na to nie poradzi, premier nic nie poradzi. Nic się nie da zrobić z człowiekiem jak Gowin. (…) Jesteśmy na granicy większości. Jeśli Schetyna chce powtórzyć ten numer, to nic go nie usprawiedliwi. On chce podpalić Platformę, a przy okazji Polskę!

- mówił Niesiołowski, po czym opadł z sił i dodał już ciszej, z nadzieją:

Myślę, że wyjdziemy z tego kryzysu, a zarząd znajdzie wyjście…

- mówił poseł PO.

Zarząd krajowy PO obraduje od godziny 17:00. Czy spełni nadzieje Niesiołowskiego?

svl, tvn24

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...