Orzeł wciąż nie może... posprzątać po sobie. Po ulicach Warszawy od trzech tygodni walają się różowe ulotki

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot. M. Czutko
fot. M. Czutko

Tydzień temu (to było 12 dni po marszu "Orzeł może") pisaliśmy, że wciąż nie posprzątano ulotek walających się po ulicach Warszawy i Wrocławia.

CZYTAJ: "Orzeł może po sobie posprzątać?" List otwarty do H. Gronkiewicz-Waltz, M. Jethon i Gazety Wyborczej

Minął kolejny tydzień i... niewiele się w tej kwestii zmieniło. Co krok na głównych ulicach Warszawy można się natknąć na ulotki, które rozrzucano z helikoptera. Dlaczego? Pewnie chodzi o pamięć, która - bywa przecież zawodna.

Była wspaniała feta, był radosny marsz ulicami Warszawy. Optymistyczne święto reklamowe radiowej "Trójki" i Gazety Wyborczej zwieńczone zostało odsłonięciem czekoladowego monstrum kompromitującego polskie godło narodowe i wręczeniem przez dziennikarzy zegarków prezydentowi Komorowskiemu i jego małżonce.

Niech zatem śmieci na ulicach zadziałają jak węzełek na chusteczce. Niech każdy zapamięta kto z okazji Dnia Flagi RP zorganizował marsz, na którym była tylko jedna flaga (przywiązana do psa). Tej różowo-plastikowej kompromitacji zapomnieć nam nie wolno.

PRZYPOMINAMY: Kciuki w górę! Balony w górę! Cieszymy się! Hej! Orzeł może! NASZA FOTORELACJA

OBEJRZYJ TAKŻE: Różowe balony, przeciwsłoneczne okulary w deszczu i czekoladowy orzeł, czyli Marsz Lemingów. ZOBACZ GALERIĘ

Wuj

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Kup książkę : "Polskie symbole narodowe"
autor:Borucki Marek

Książka opowiada o polskich symbolach państwowych i narodowych. Polskie symbole można podzielić na konstytucyjne i historyczne zwyczajowe.
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej wymienia symbole państwowe: barwy /flaga państwowa/, godło /Orzeł Biały na czerwonym polu/, hymn /Mazurek Dąbrowskiego/ i stolicę /Warszawa/. Inne ustawy mówią o świętach państwowych. Te zwyczajowe, zrodzone w ciągu dziejów, przywodzące pamięć o naszej walce o wolność, o dokonaniach naszych przodków i staraniach o zachowanie niepodległego bytu to Wawel, nekropolie narodowe, kopce krakowskie, Jasna Góra, Grób Nieznanego Żołnierza, zaślubiny z morzem i „Solidarność”. Prawie wszystkie symbole pozwalają rozpoznawać nasz kraj poza granicami.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych