Coraz większe problemy warszawskiego samorządu wywołują nerwowe decyzje stołecznej Platformy Obywatelskiej. Najpierw winę za komunikacyjny chaos prezydent Gronkiewicz-Waltz zrzuciła na... media, a następnie okazało się, że centralne stacje metra mogą pozostać zamknięte nawet na kilka miesięcy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Warszawski chaos pozostaje bez echa. Czy ktoś wreszcie rzuci wyzwanie Gronkiewicz-Waltz?

Warszawiacy borykają się również z problemem niezwykle wysokich opłat za wywóz śmieci, które mają zostać w najbliższych tygodniach. Kilka dni temu radni PiS złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, aby omówić ten problem.

Na realizację pomysłu nie pozwolili jednak radni Platformy Obywatelskiej, którzy zerwali kworum i uniemożliwili zwołania sesji.

Nie ma żadnych powodów, żeby traktować tę sprawę jako nagłą. Rada już głosowała i odrzuciła te stawki, które PiS proponuje

- powiedział Jarosław Szostakowski, przewodniczący klubu PO w Warszawie cytowany przez Politykę Warszawską.

Po raz kolejny okazuje się, że radni Platformy nie potrafią stanąć z otwartą przyłbicą przed mieszkańcami miasta i przyznać się do błędu. Nie potrafią przyjść na sesję, żeby porozmawiać o niezwykle ważnych uchwałach, moim zdaniem najważniejszych w tej kadencji. Naszym zdaniem obecny kształt uchwały śmieciowej może doprowadzić do poważnego kryzysu. Prosiliśmy także, żeby na dzisiejszej sesji była Pani Prezydent Gronkiewicz-Waltz. Chcielibyśmy wiedzieć co dzieje się w kwestii przygotowania miasta do wdrożenia nowego systemu odbioru śmieci. Media donoszą, że przetarg w tej sprawie jest źle przygotowany, że może być ustawiony, że jedna firma jest preferowana. Pytamy więc – gdzie jest Pani Prezydent Gronkiewicz-Waltz?

- mówił z kolei Maciej Wąsik z PiS.

CZYTAJ TAKŻE: Wąsik: odwołanie Gronkiewicz-Waltz to byłaby olbrzymia porażka Platformy Obywatelskiej. Stawka jest więc wysoka...

Czy stołeczna PO nie ma żadnego doradcy ds. wizerunku? Zerwanie sesji nadzwyczajnej ws. problemu który martwi wszystkich Warszawiaków. I to w dniu, w którym na Ratusz idą zwolennicy odwołania prezydent Stolicy to absurd i polityczny samobój!

- oceniał na Twitterze politolog dr Błażej Poboży z UW, jeden z twórców portalu Polityki Warszawskiej.

Problem uchwały śmieciowej jest jednym z powodów, dla których stołeczni politycy chcą zbierać podpisy celem zwołania referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Takie decyzje stołecznej PO - jak ta w sprawie zerwania sesji - tylko podgrzewają atmosferę, która i tak jest już mocno gorąca.

svl, politykawarszawska.pl