Portal niezalezna.pl opisał na swoich stronach sprawę podręcznika do wiedzy o społeczeństwie, z którego uczą się licealiści. To książka autorstwa Zbigniewa Smutka, Janusza Maleski oraz Beaty Surmacz.

W podręczniku tym pojawił się fragment poświęcony katastrofie smoleńskiej, a konkretnie... pojednaniu, jakie może z niej wypłynąć. A w zasadzie już wypłynęło.

Na poprawę stosunków polsko-rosyjskich może wpłynąć katastrofa pod Smoleńskiem. Empatia i wszechstronna pomoc, okazana władzom polskim i Polakom, znacznie ociepliły wizerunek Rosji w Polsce

- można przeczytać we wspomnianym podręczniku.

Cytat okraszono wspólnym zdjęciem Władimira Putina i Donalda Tuska. Jak podkreślają autorzy tekstu, cytat pochodzi z działu zatytułowanego "Polska racja stanu".

A nam przypomina się słowa Tomasza Turowskiego, który tuż po katastrofie smoleńskiej stwierdził, że na bazie tragedii wyrośnie pojednanie polsko-rosyjskie. Jak widać, myśl Turowskiego zakorzeniła się w polskim systemie edukacji...

CZYTAJ WIĘCEJ: Autorytety i szpieg Tomasz Turowski mówią to samo: z tej krwi wyrośnie pojednanie polsko-rosyjskie. Żadnego pojednania nie będzie!

Więcej o sprawie podręcznika można przeczytać na stronach Niezalezna.pl.

svl