"Tygodnik Powszechny" przekracza kolejną granicę i atakuje księży biskupów. "Ten tytuł mógłby się ukazać u Urbana"

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Najnowszy "Tygodnik Powszechny" dla wszystkich ludzi którym bliski jest Kościół to kolejne nieprzyjemne wydarzenie. Wydawało się bowiem, że pismo nie posunie się jednak poza standardowe wbijanie szpil w poszczególnych księży, wychwalanie liberalnych mediów i lewicowych polityków. Ale jednak - idą coraz dalej.

Oto najpierw czytamy wstępniak księdza Adama Bonieckiego, który wymienia ile to dziesiątek spotkań odbył w minionym roku, a ewidentne łamanie nałożonego na niego (za ostentacyjną przyjaźń z wulgarnym satanistą Nergalem) zakazu wypowiedzi medialnych puentuje butnym stwierdzeniem iż... wybacza swoim krytykom.

To jednak dopiero początek smutnych wydarzeń w tym piśmie, nie wiadomo po co nadal pyszniącym się nagłówkiem "katolickie pismo kulturalno-społeczne". Oto bowiem na okładce tytuł, który równie dobrze mógłby się ukazać gdzieś u Urbana czy w feministycznym dodatku "Wyborczej":

 

Wymowa jest jasna - polscy biskupi nie chcą walki z przemocą domową. A przecież to bzdura! Sprzeciw dotyczy tylko i wyłącznie zapisów, które pod pretekstem walki z przemocą wobec kobiet próbują przebudować rodzinę i społeczeństwo na kształt wymarzony przez neoleninowców.

Księża biskupi wyraźnie to stwierdzili w lipcu:

Należy podkreślić, że Konwencja, choć poświęcona jest istotnemu problemowi przemocy wobec kobiet, zbudowana jest na ideologicznych i niezgodnych z prawdą założeniach, których w żaden sposób nie można zaakceptować. Wskazuje ona, że przemoc wobec kobiet jest systemowa, zaś jej źródłem są religia, tradycja i kultura. Art. 12 zobowiązuje sygnatariuszy do walki z dorobkiem cywilizacyjnym, traktowanym jako zagrożenie i źródło przemocy. Wprowadza definicję płci jako „społecznie skonstruowane role, zachowania i cechy, które dane społeczeństwo uznaje za właściwe dla kobiet i mężczyzn” (art. 3), przy czym całkowicie pomija naturalne biologiczne różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną i zakłada, że płeć można wybierać.

Szczególny niepokój wzbudza nałożenie na sygnatariuszy obowiązku edukacji (art. 14) i promowania m.in. "niestereotypowych ról płci", a więc homoseksualizmu i transseksualizmu. Łączenie słusznej zasady przeciwdziałania przemocy z próbą niebezpiecznej ingerencji w system wychowawczy i wyznawane przez miliony rodziców w Polsce wartości, jest bardzo niepokojącym sygnałem.

CZYTAJ CAŁOŚĆ DOKUMENTU: Biskupi apelują: podpisanie Konwencji wydaje się przesądzone,a jedyne środowisko, z którym spotkał się premier to Kongres Kobiet

Niestety, tekst na ten temat w "Tygodniku Powszechnym" w ogóle nie odnosi się do tych ważnych słów polskich biskupów, skupiając się na powielaniu lewicowej propagandy. Podobnie zlekceważono dziesiątki głosów społecznych.

CZYTAJ: "Rząd z jednej strony chce rodzinie pomóc, z drugiej ją osłabia. Podpisanie Konwencji RE to posunięcie szkodliwe". NASZ WYWIAD z A. Szymańskim

oraz

"Konwencja wprowadza obowiązek walki z tradycją i dorobkiem cywilizacyjnym" - list do parlamentarzystów

Mamy za to w "Tygodniku Powszechnym" kolejny tekst publicysty Cezarego Michalskiego:

Na co dzień występuję on w barwach innego środowiska - skrajnie lewicowej, wulgarnie antykościelnej "Krytyki Politycznej".

 

 

A poza tym fascynuje się wulgarnymi scenami mordowania księży. O, takimi:

CZYTAJ: Czym fascynują się autorzy finansowanej przez podatników "Krytyki Politycznej"? "Dobijanie Kaczorów i mordowanie księży"

Poniekąd wszystko to daje nam odpowiedź na pytanie dlaczego środowisko "Tygodnika Powszechnego" nie stworzyło tygodnika, dlaczego nie udał się mu "Przekrój". Odpowiedź - bo już ma, w Krakowie.

gim

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych