UJAWNIAMY! Czystka w „Uważam Rze”. Paweł Lisicki zwolniony z funkcji redaktora naczelnego. Nowym szefem Jan Piński

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Grzegorz Hajdarowicz kontynuuje czystki w gazetach Presspubliki. Z funkcji redaktora naczelnego „Uważam Rze” zwolniony został Paweł Lisicki. Nowym szefem tygodnika zostanie Jan Piński, kojarzony z Libertasem i dawną Ligą Polskich Rodzin Romana Giertycha, ostatnio szef Wiadomości portalu Nowy Ekran.

W tej sytuacji Piotr Gabryel, dotychczasowy wicenaczelny, złożył rezygnację.

Oficjalnym powodem wyrzucenia Lisickiego jest wywiad, którego po zwolnieniu Cezarego Gmyza oraz trzech innych osób, red. Lisicki udzielił wPolityce.pl, a w którym krytykował Hajdarowicza.

Mówił o nim wówczas m.in.:

Stał się z dnia na dzień uczestnikiem walki politycznej i wciągnął "Rzeczpospolitą" i całe wydawnictwo w niekończącą się awanturę medialną. Kompletnie nie mogę tego zrozumieć.

CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ WYWIAD. Red. Paweł Lisicki: Grzegorz Hajdarowicz stał się uczestnikiem walki politycznej i wciągnął "Rzeczpospolitą" w niekończącą się awanturę

Drugim powodem zwolnienia Lisickiego jest brak deklaracji o niepublikowaniu artykułów Cezarego Gmyza.

Hajdarowicz ogłosił swoją decyzję na spotkaniu z pracownikami, w gronie kilku osób.

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ Z PAWŁEM LISICKIM:

NASZ WYWIAD. Paweł Lisicki zwolniony z "Uważam Rze": "Nie po to mieliśmy etykietę autorów niepokornych, żeby posługiwać się nią tylko dla marketingu"

 

CZYTAJ TAKŻE: Rację mieli przyjaciele ostrzegając, że słowo współpracownika pana Hajdarowicza warte jest tyle, ile słowo pana Hajdarowicza

mt

 

 

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...