Radosław Sikorski jak zwykle „rozćwierkany”. Tym razem Twitter - ulubiony komunikator internetowy szefa MSZ – posłużył ministrowi do sprostowania toastu, który miał wygłosić na spotkaniu z ambasadorami. Dość szczególnego toastu.
Dobrze poinformowany duet dziennikarski „Mazurek & Zalewski” opisuje w „Uważam Rze” dyplomatyczne spotkanie uświetnione przez Radosława Sikorskiego.
Raz do roku odbywa się taki spęd polskich ambasadorów z całego świata, którzy spotykają się ze swoim szefem – ministrem spraw zagranicznych. No i właśnie niedawno taki zlot się odbył, a na nim Radzio Sikorski, jak to ma w zwyczaju, błysnął swym poczuciem humoru. Wzniósł toast, który zakończył znanym polskim powiedzonkiem, acz lekko je zmodyfikował
– relacjonują publicyści.
I cytują co z kielichem w ręce miał stwierdzić Sikorski:
A kto nie pije, ten kapuś. I pedał
Toast, jak piszą dziennikarze, wyciekł poza dyplomatyczne gremium.
Minister, jak zwykle miał rację. Był tam jeden niepijący pedał, który wszystko nam doniósł
– wyjaśniają.
Radosław Sikorski odniósł się do sprawy na Twitterze.
Bzdura. Ten stary PRLowski dowcip brzmi „Jak nie pije, to chory albo kapuś.”
- zaćwierkał w Internecie.
Jeden z użytkowników komunikatora zauważył:
Giertych już zaciera łapki - szykuje się procesik
CZYTAJ TEŻ: Twitter wciąga, czyli o intuicji ministra z pogrzebem w tle
JKUB/”Uważam Rze”
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/145364-kto-nie-pije-ten-pedal-bzdura-jak-nie-pije-to-chory-albo-kapus-czyli-jak-minister-sikorski-dementuje-toasty
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.