O. Tadeusz Rydzyk konfratrem zakonu paulinów. "Oficjalny wyraz solidarności i poparcia paulinów dla Radia Maryja i TV Trwam"

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

W Częstochowie trwają uroczystości 20. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. Założyciel i twórca Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk został włączony do konfraternii zakonu paulinów, co stanowi wyraz poparcia w zmaganiach o miejsce na multipleksie dla TV Trwam.

Pielgrzymka odbywa się w kilku intencjach: "o wolność słowa w Polsce", "o wolność dla mediów", "o wolność dla TV Trwam" i "o miejsce na multipleksie". Pielgrzymka jest także dziękczynieniem za 20 lat istnienia toruńskiej rozgłośni, a także "wszystkich dzieł, które powstały przy Radiu".

Założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk dziękował wszystkim słuchaczom, którzy zbierali podpisy pod protestem przeciwko dyskryminacji TV Trwam - także w drodze na Jasną Górę. Dotychczas pod protestem podpisało się ponad 2,2 mln osób.

Przed uroczystą mszą o. Zachariasz Jabłoński poinformował, że 25 czerwca o. Tadeusz Rydzyk został włączony do grona konfratrów Zakonu Paulinów.

O. Jabłoński podkreślał, że włączenie dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka do konfraternii Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika

stanowi oficjalny wyraz solidarności i poparcia paulinów w sytuacji zmagań rodziny Radia Maryja o uzyskanie miejsca na multipleksie dla TV Trwam, a tym samym troski o wolność słowa w (...) ojczyźnie.


O. Rydzyk dziękował ojcom redemptorystom.

Ja często śpię a ojcowie pracują i są tak oddani (...) naprawdę każdemu z ojców (...) powinienem ręce całować

- powiedział o.Rydzyk. Dodał, że cieszy się z obecności na Jasnej Górze sekretarza watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego abp. Josepha Tobina, bo bez abp. oraz - jak dodał - bez papieża Jana Pawła II nie byłoby Radia Maryja. Powiedział, że mimo iż abp. Tobin jest Amerykaninem czuł tego ducha.

Na Jasnej Górze pod przewodnictwem sekretarza watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego abp. Josepha Tobina - byłego generała Zakonu Redemptorystów - rozpoczęła się uroczysta Msza św. celebrowana w języku łacińskim. Bierze w niej udział także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

20. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpoczęła się wczoraj. Wieczorem pierwsi pielgrzymi wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył bp senior diecezji łomżyńskiej Stanisław Stefanek.

CZYTAJ TAKŻE: Bp Stefanek: "podpisy w obronie Telewizji Trwam to wołanie o prawdę i sprawiedliwość". Trwa 20. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Paulińska konfraternia to istniejące od połowy XIV w. stowarzyszenie dobroczyńców, przyjaciół i współpracowników zakonu. Należała do niego m.in. rodzina królewska Kazimierza Jagiellończyka.
Konfratrami byli: król Jan Kazimierz, Henryk Sienkiewicz, Józef Ignacy Kraszewski, prymas Stefan Wyszyński, Jan Długosz, ks. Jerzy Lubomirski, kompozytor Józef Elsner, Henryk Sienkiewicz.

Uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja zebranych na Jasnej Górze pozdrowił Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański w Castel Gandolfo.

Pozdrawiam uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja zebranych na Jasnej Górze, którzy modlą się za Ojczyznę, za rodziny i o wolność słowa

- powiedział Ojciec Święty.

W krótkim przemówieniu Benedykt XVI rozważał fragment Ewangelii św. Marka zawierający słowa Jezusa:

Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i we własnej rodzinie prorok może być tak lekceważony.mall / PAI, KAI

 

Autor

e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie! e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie! e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie!

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...