Oto owoce pedagogiki wstydu i kłamstw Grossa: Amerykańska dziennikarka twierdzi, że "Polacy zamordowali miliony Żydów"

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Jak informuje korespondent Radia Zet Piotr Milewski amerykańska dziennikarka Debbie Schlussel umieściła na swoim blogu wpis, który obarcza Polaków winą za zaplanowaną i dokonaną przez Niemców zagładę Żydów. Milewski informuje:

Amerykańska dziennikarka krytykuje Polaków za reakcję na słowa Baracka Obamy o "polskich obozach śmierci". Debbie Schlussel napisała na swoim blogu, że "oburzenie na pseudo-gafę Obamy jest śmiechu warte, bo Polacy wymordowali miliony Żydów".

W tekście o wpadce Obamy Debbie Schlussel zestawia wizerunki polskiego godła i swastyki oraz twierdzi, że Polak wydał jej dziadka Niemcom za „butelkę whisky”.

Kubeł pomyj, bzdur i nienawiści, który wylała nie zasługiwałby na uwagę, gdyby autorka nie publikowała w takich gazetach jak "New York Post", "Wall Street Journal" i "Washington Times". Tyle, że od pewnego czasu redaktorzy ostrożnie podchodzą do jej tekstów.

Nie udało jej się zrobić kariery politycznej, choć do Narodowej Organizacji Młodych Republikanów wstąpiła już jako nastolatka. Twierdzi, że jej przeciwniczka sfałszowała wybory do Izby Reprezentantów Michigan.

Poza Polakami obsesyjnie nienawidzi muzułmanów, gejów i wszelkiej maści „lewaków”. Pakistańczyków określała publicznie obelżywym epitetem Pakis. Twierdziła też że porwana w Iraku dziennikarka Jill Carrol nienawidzi Izraela i Ameryki a sympatyzuje z porywaczami.

W tekście Debbie Schlussel, który do dziś widnieje na jej blogu, aż roi się od dowodów całkowitej ignorancji historycznej.Autorka stwierdza, że wybuchnęła śmiechem gdy przeczytała o tym iż polskiego premiera zabolało sformułowanie Obamy o polskich obozach śmierci i że oczekuje więcej niż wyrażenia żalu. Stwierdza:

To jakieś żarty? On czuje się urażony przez sformułowanie "polskie obozy śmierci"? Um, a gdzie one były? Kto pomagał je obsługiwać, łapać i zamykać w obozach żydowskich obywateli, którzy wkrótce zamienili się w popiół i dym?

I dalej:

Polacy zamordowali miliony Żydów, zachowali wiele obozów zagłady, w których zginęło setki tysięcy rodzin żydowskich. Tego nie zrobili tylko naziści. Brały w tym udział dziesiątki tysięcy chętnych Polaków i nie tylko. Obama nie popełnił żadnej gafy! Gorliwi kaci z Polski zajęli znaczące miejsce wśród katów Hitlera.

(...) To jest powód, dla którego Polska była tak łatwo okupowana przez Niemców. Tak, wiem- oni "po prostu wykonywali rozkazy". Tylko wykonywali rozkazy gdy wyłapywali Żydów i pomagali przy komorach gazowych. Jak gdyby naziści z Niemiec zrobili to sami! Polska policja chętnie współpracowała z SS w łapaniu Żydów. Polska policja brała udział w uruchamianiu i obsłudze obozów śmierci. Fakty są uparte.

Jak widać, mamy, jako naród, problem o wiele poważniejszy niż sądziliśmy. Fałszerstwo historii zostało dokonane i wsiąkło w wiele głów, które w jego głoszeniu czują się już bardzo pewnie. Wieloletnia pedagogika wstydu, która nastąpiła tuż po komunistycznym zniewoleniu, takie właśnie wydaje owoce. Kolejne prowokacje w stylu Jana Tomasza Grossa, kolejne publikacje publicystów posypujących głowy popiołem za rzekome polskie zbrodnie - taki stworzyło klimat. Wszystko miało przecież ogromne echo na świecie.  A państwo polskie nie potrafi się temu przeciwstawić, także w sferze kultury. Pewnie dlatego, że za rządów PO finansuje milionami złotych skrajnie lewicową "Krytykę Polityczną", popierającą mniej więcej większość tez pani Debbie Schlussel lub wydaje setki tysięcy złotych na badanie "literatury gender i gueer".

CZYTAJ: Nie ma pieniędzy na informowanie o polskiej historii? Ale są na badania "teorii gender i queer". Ponad 400 tysięcy złotych!

No i na koniec - w tekście pani Schussel występują "Naziści" lub "Naziści z Niemiec", ale nie ma "Niemców". Są za to po prostu "Polacy". Jak widać uparta praca niemieckiego państwa na rzecz wymazania słowa "niemieckie" z opisu niemieckich zbrodni II Wojny Światowej przynosi piękne owoce.

CZYTAJ: Adam Rotfeld: "Niemcy zadbali o to, by przymiotnik „niemiecki" zniknął ze sformułowań związanych z II wojną"

oraz

Przypominamy prognozę Macieja Pawlickiego: "Idę o zakład, że w ciągu 10 lat kwestia przyczyn II wojny będzie oświetlona na nowo"

a także:

Kaczyński: koniec z pedagogiką wstydu, koniec z nieustanną ekspiacją naszego narodu nie wiadomo za co, samooskarżaniem

gim

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...