Jacek Purski ze stowarzyszenia „Nigdy więcej”, który na Narodowe Święto Niepodległości ściągnął (wraz z innymi uczestnikami "Koalicji 11 listopada") w zeszłym roku do Polski niemieckie bojówki z kastetami i pałkami - co wyszło na jaw przy okazji robienia reportażu na temat Marszu Niepodległości przez Jana Pospieszalskiego - opowiada zagranicznej telewizji o rasizmie na polskich stadionach.

Człowiek, który jest odpowiedzialny za wywołanie burd 11 listopada 2011, czyli za atak owych niemieckich bandytów m.in. na grupy rekonstrukcyjne, za blokowanie przy pomocy tych bojówek głównej ulicy w centrum stolicy Polski,  bez jakiejkolwiek żenady opluwa nasz kraj przed kamerami BBC. Nie bagatelizujmy tego. Przypomnijmy sobie, że to właśnie przez agresywne zachowanie niemieckiej bandziorki sprowadzonej przez Purskiego, trasę swojego przemarszu ulicami Warszawy musiała zmienić Kompania Honorowa Wojska Polskiego! Wyobrażacie sobie, że coś podobnego mogłoby się wydarzyć w Berlinie, albo Moskwie? Żeby jakaś zagraniczna żulia stanęła tam na drodze ichnich kompanii honorowych? U nas przeszło bez echa.

A sprawa jest bardzo poważna. Ponieważ Jacek Purski wraz ze stowarzyszeniem „Nigdy więcej” od wielu lat współpracuje z PZPN i UEFA. Teraz „dba” o bezpieczeństwo na EURO 2012!

Autorzy filmu BBC o którym wspomniałem zajęli się tematem rasizmu i antysemityzmu na stadionach Polski i Ukrainy (zresztą nieźle zmanipulowano w nim wiele faktów). O filmie zrobiło się głośno kilka dni temu, głównie za sprawą wypowiedzi byłego kapitana brytyjskiej reprezentacji w piłce nożnej  Sol Campbella, który poruszony obrazkami jakie zapodali mu twórcy filmu, ostrzega przed przyjazdem do Polski na piłkarskie mistrzostwa Europy. Na tym samym filmie BBC lansuje się Jacek Purski, który uśmiechając się w jednej ze scenek zdrapuje naklejkę… „Marszu Niepodległości 11.11.11”, czyli naklejkę, która promowała zeszłoroczny marsz.

Zachowanie Purskiego jest jawnie prowokacyjne. To jest policzek dla tych wszystkich, którzy wzięli udział w zeszłorocznym Marszu, ale również dla tych wszystkich, którzy chcą się cieszyć Narodowym Świętem Niepodległości. Nie byłoby w tym nic może aż tak niepokojącego gdyby nie fakt, że Stowarzyszenie „Nigdy więcej” ściśle od lat współpracuje z PZPN i UEFA. To właśnie to stowarzyszenie jest odpowiedzialne m.in. za to, że na liście symboli zakazanych na naszych stadionach znalazł się  Mieczyk Chrobrego. Symbol ten, dzięki aktywności „Nigdy Więcej” znalazł się na liście symboli zakazanych na EURO 2008. Podobno również teraz, podczas EURO 2012, jest na tej liście!

Co ciekawe, stowarzyszenie „Nigdy więcej” nie zabiegało o umieszczenie na listach symboli zakazanych sierpa i młota, czy wizerunku mordercy i zbrodniarza Che Guevary. Sam już ten fakt pokazuje kim są ci „antyfaszyści” i „antyrasiści” - wyznawcami jakiej są ideologii.

Skąd zaś wśród symboli zakazanych  Mieczyk Chrobrego, symbol narodowców? To już wynika z głębokiej fobii członków stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Oto wypowiedź Purskiego z roku 2007:

Rząd Kaczyńskiego nazwał to rondo imieniem Romana Dmowskiego, antysemickiego lidera nacjonalistów z okresu przedwojennego. Jako Polak mogę się tego tylko wstydzić.

Purski nie wstydzi się ściągać do Polski niemieckich bojówek, nie wstydzi się dorabiać nam gębę w zagranicznych mediach, on się wstydzi narodowego bohatera, który jest jednym z najważniejszych konstruktorów Niepodległości. Ludzie o takich poglądach jak Purski są niebezpieczni. Stanowią realne zagrożenie nie tylko dla porządku publicznego, ale również dla bezpieczeństwa państwa. Nie są to wcale słowa na wyrost. Ktoś kto ściąga bojówki zagraniczne, podżega do nienawiści wobec Polaków świętujących w Narodowe Święto Niepodległości takie zagrożenie stanowi.  Widać, że nie cofnie się przed niczym w swoim ideologicznym zapale. Ktoś taki nie tylko nie zapewni bezpieczeństwa na stadionach, ale wręcz odwrotnie. Rozleje przemoc na ulice miast. Tak jak stało się to 11 listopada 2011 roku.

Na zdjęciu: Jacek Purski zrywa naklejkę Marszu Niepodległości – kadr z filmu wyemitowanego przez BBC

CZYTAJ TEŻ: To jest niepojęte! Niemcy chcą... walczyć z nazizmem w Polsce. Ostre starcie w nowym programie Jana Pospieszalskiego!

UJAWNIAMY Wstrząsająca relacja świadka: "Nagle wypadło pięciu zamaskowanych z pałami. Mówili po niemiecku. Zaczęli bić"

W kawiarni Krytyki Politycznej "Nowy Wspaniały Świat" w Warszawie policja znalazła m.in. pałki, kastety, gaz łzawiący

oraz

UJAWNIAMY. Żmijewski, działacz "Krytyki Politycznej", w FAZ: "To dobrze, że berlińscy wojownicy pomogli nam w Warszawie przeciwko faszystom"