Prezydent Nawrocki rozmawiał z papieżem. ZDJĘCIA
Prezydent Nawrocki rozmawiał z papieżem. Co głowa państwa podarowała Ojcu Świętemu Leonowi XIV? ZOBACZ ZDJĘCIA!

Prezydent Karol Nawrocki przybył do Watykanu już wczoraj po południu. Pierwszy etap jego wizyty miał charakter ściśle duchowy.
Karol Nawrocki został przyjęty na audiencji przez Papieża Leona XIV. Prezydent zaprosił Ojca Świętego do Polski. Podarował Papieżowi obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
O szczegółach audiencji Karola Nawrockiego poinformowało w wydanym komunikacie Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej:
Dziś rano Ojciec Święty Leon XIV przyjął na Audiencji, w Pałacu Apostolskim w Watykanie, Jego Ekscelencję Pana Karola Tadeusza Nawrockiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który następnie spotkał się z Jego Eminencją Kardynałem Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu Jego Świątobliwości, w towarzystwie Jego Ekscelencji Arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera, Sekretarza ds. Relacji z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi.
Podczas serdecznych rozmów w Sekretariacie Stanu omówiono sytuację społeczno-polityczną kraju, zwracając szczególną uwagę na wartości, na których opiera się społeczeństwo polskie, oraz na potrzebę budowania konsensusu w obliczu wyzwań, przed którymi stoi.
W dalszej części spotkania poruszono kwestie o charakterze międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem wojny na Ukrainie.
Watykan, 5 września 2025 r.”
CZYTAJ TAKŻE: Prezydent w Pałacu Apostolskim! Trwa audiencja u papieża. Nawrockiemu towarzyszą: Pierwsza Dama, syn, córka i siostra Nina
Pierwszy etap wizyty
Prezydent Karol Nawrocki przybył do Watykanu już wczoraj po południu. Pierwszy etap jego wizyty miał charakter ściśle duchowy. Wraz z rodziną przeszedł przez Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra, a następnie modlił się przy grobie św. Jana Pawła II.
Nowego prezydenta powitał w Watykanie bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej. W jego obecności odmówił modlitwę do Ducha Świętego, która była szczególnie bliska św. Janowi Pawłowi II.
Niech to papieskie dziedzictwo Ducha stanie się również inspiracją nie tylko do pogłębiania osobistej więzi z Panem Bogiem, ale szczególnym wsparciem z nieba dla jego świętej, światłej, pięknej i odważnej służby dla dobra naszej ukochanej Ojczyzny
— powiedział bp Nykiel.
CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Nawrocki jest już w Rzymie. Para Prezydencka złożyła kwiaty na grobie Jana Pawła II. SPRAWDŹ plan dwudniowej wizyty
