Kościół jednoznacznie krytykując in vitro, pełnym szacunkiem i miłością otacza każde życie poczęte tą metodą - napisał na portalu X (dawniej Twitter) metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
Kościół jednoznacznie krytykując in vitro, pełnym szacunkiem i miłością otacza każde życie poczęte tą metodą
— czytamy we wpisie zamieszczonym na oficjalnym koncie metropolity krakowskiego na portalu X.
8 grudnia Senat opowiedział się za ustawą o finansowaniu in vitro z budżetu państwa. Zgodnie z nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, minister zdrowia opracuje, wdroży, zrealizuje i sfinansuje program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności obejmujący procedury medyczne wspomaganej prokreacji, w tym zapłodnienie pozaustrojowe. Wnioskodawcy (projekt był inicjatywą obywatelską) podnosili, że z uwagi na dość wysokie koszty procedury in vitro, jej dostępność jest obecnie ograniczona.
gah/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kosciol/674417-abp-jedraszewski-kosciol-miloscia-otacza-kazde-zycie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.