Już dziś, o godz. 22.50 TVP 2 pokaże dokument Arkadiusza Gołębiewskiego pt. „Kwatera »Ł«” – filmowe podsumowanie prac ekshumacyjnych prowadzonych przez IPN na warszawskiej „Łączce”.
Obraz doskonale pokazuje prawdę o powojennych dziejach Polski – cierpienie rodzin, zbrodnie komunistyczne, bohaterstwo Wyklętych mordowanych za miłość do kraju, grzebanych potajemnie, niszczonych również po śmierci.
Na filmie widać dokładnie, jak odkrywają się przed nami groby i okazuje się, że to są groby zbiorowe. Widać, jak ci młodzi ludzie, którzy mają te szczątki podejmować, zaczynają to przeżywać. To nie są dla nich wykopy takie jak do tej pory, to coś więcej. To miejsce staje się dla nich miejscem świętym
— mówił reżyser portalowi wPolityce.pl.
I dodawał:
Widziałem piękne twarze, skupione na tym, co robią. Są tej pracy całkowicie oddani. Ci młodzi archeolodzy to taki obraz Polski, której na co dzień nie widzimy. Gdzieś biegniemy i nie zauważamy ludzi tak skupionych na swojej pracy. Ten obraz zestawiony z tymi makabrycznymi odkryciami, z tym, co kryje się w tych jamach, to kontrastowało, ale nadawało temu miejscu szczególnej powagi.
Serdecznie polecamy!
lw
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/historia/195362-juz-dzis-wieczorem-w-telewizji-polskiej-kwatera-l-tvp-2-2250-serdecznie-polecamy
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.