„Wszystko wskazuje na to, że w 2024 deficyt finansów publicznych z przytupem przebił 6 proc. Po trzech kwartałach w ujęciu płynnego roku wyniósł 6,2 proc. To drugi najwyższy wynik w całej UE” - ostrzegł na platformie X dr Sławomir Dudek, prezes i główny ekonomista Instytutu Finansów Publicznych.
We wszystkich ostatnich latach wynik po dodaniu IV kw. był gorszy. Czy idziemy na 6,5 proc.? Przypomnę, że ten wynik nie uwzględnia wszystkich wydatków obronnych. Uwzględnia tylko fizyczne dostawy sprzętu, a nie zaliczki. Uwzględniając zaliczki deficyt przebił 7 proc. PKB!!!
— alarmował ekonomista.
W tak świetnej sytuacji finansów publicznych (SARKAZM), przy tak ogromnych wyzwaniach na wydatki obronne, w Sejmie jak burza idzie obniżenie składki zdrowotnej
— napisał dr Sławomir Dudek.
CZYTAJ TAKŻE: Fatalne dane rządu Tuska. Nawrocki przestrzega przed zbliżającą się katastrofą: „Mamy ponad 36 miliardów deficytu!”
tkwl/X
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/724430-polska-skonczy-jak-grecja-ogromny-deficyt-za-rzadow-tuska
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.