Ruch oporu ma się w najlepsze. Potężne wybuchy
Ruch oporu ma się w najlepsze. "Centrum Oporu Narodowego poinformowało, że w Skadowsku było słychać dwa potężne wybuchy"

Choć w zasadzie ukraińska kontrofensywa traci impet, to na lewym brzegu Dniepru, visà- vis Chersonia, Siły Zbrojne Ukrainy konsekwentnie poszerzają przyczółki.
Na Władimirze Sołowjowie ze stacji Rossija 1 nie można się zawieść. Ostatnio zaatakował byłego bliskiego sojusznika – Niemcy.
„Niemieccy idioci – rozpoczął swoją narrację główny propagandysta Kremla – tacy jak Scholz czy Annalena Baerbock – nie są w stanie przewidzieć konsekwencji swoich czynów. Przez takie głupoty jak wasza Berlin zapłonie, a na Reichstagu pojawi się Sztandar Zwycięstwa”. Minister spraw zagranicznych dołożył w dwójnasób, nazywając Baerbock „nazistką” i „kobietą do cna skorumpowaną”. A tak w ogóle całej tej sytuacji na Ukrainie winny jest naród niemiecki, „bo głosowali za rządem Olafa Scholza. A Scholz to współczesny Hitler”. Zdaniem Sołowjowa należy powtórzyć numer z maja 1945 r. i „Berlin obowiązkowo trzeba jeszcze raz wyzwolić”. Jak widać media na Kremlu mają kompletnie inną wizję rządu w Berlinie niż przywódcy partii szykujących się u nas do władzy.
