Eksplozja miliarderów. Jest już ich 2769. Oto ich nazwiska
Eksplozja miliarderów. Liczba miliarderów wzrosła globalnie o 204 – do 2769 osób. Oto nazwiska miliarderów

Liczba miliarderów wzrosła globalnie o 204 – do 2769 osób. Większość miliarderów wzbogaciła się nie dzięki pracy, lecz spekulacjom, rentierstwu i dziedziczeniu. Tymczasem od 35 lat 3,6 mld ludzi, czyli 44% populacji, żyje w ubóstwie.
Według raportu brytyjskiej organizacji Oxfam na świecie po raz kolejny zwiększyła się liczba miliarderów. Oznacza to, że w ub.r. utrzymał się dotychczasowy kierunek transferu pieniędzy i najbogatsi zasysają coraz więcej majątku.
Jak podaje Oxfam, w 2024 r. zarobki światowych miliarderów rosły trzy razy szybciej niż rok wcześniej. Każdego dnia ich łączny majątek powiększał się o 5,7 mld dol., dając ostatecznie roczny przyrost w wysokości 2 bln dol. Jeżeli dotychczasowe tempo bogacenia się zostanie utrzymane, to w ciągu najbliższych 10 lat na świecie pojawi się pięciu pierwszych bilionerów.
