W miarę słabnięcia więzi atlantyckich w Europie pojawiają się „scenariusze alternatywne”, czym zastąpić amerykańskie zdolności obronne. Szkoda tylko, że wszystkie są fatalne.
Europa wchodzi w epokę dwustronnych umów obronnych. Polska podpisała kolejny traktat o współpracy wojskowej, tym razem z Wielką Brytanią, a niemal tego samego dnia podobną umowę zawarły Francja i Norwegia. Jonas Gahr Støre, premier Norwegii, ogłosił, że jego kraj dołączył po Polsce i Litwie do parasola nuklearnego Francji, co ma zwiększyć bezpieczeństwo w obliczu trwającej w Europie wojny i wzmocnić odstraszanie Rosji.
Amerykanie się wycofują
Ta dyplomatyczna aktywność, nowe porozumienia i traktaty, plany wzmocnienia współpracy w zakresie obronności są reakcją państw naszego kontynentu na słabnące zaangażowanie…
Artykuł dostępny wyłącznie dla cyfrowych prenumeratorów
Teraz za 7,90 zł za pierwszy miesiąc uzyskasz dostęp do tego i pozostałych zamkniętych artykułów.
Kliknij i wybierz e-prenumeratę.
Jeżeli masz e-prenumeratę, Zaloguj się
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/761404-slabnie-odstraszanie-rosji-co-robic-amerykanie-sie-wycofuja
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.