Podczas wyborów prezydenckich w USA 5 listopada na kartach do głosowania w Dakocie Północnej znajdzie się propozycja zalegalizowania rekreacyjnego używania marihuany. Jeśli zostanie zatwierdzona, legalne staną się jej uprawa, sprzedaż, posiadanie i używanie. Podobne przepisy obowiązują już w 24 stanach USA oraz w Waszyngtonie.
Legalizacja narkotyków jest hasłem ruchów rewolucyjnych i lewicowych od początku lat 70. Ponieważ te działania wzbudziły wtedy duży opór społeczny, skupiono się na przekonaniu ludzi Zachodu do tzw. narkotyków miękkich, szczególnie marihuany. Operacja się udała. Marihuana jest legalna w Kanadzie, Urugwaju, Luksemburgu, RPA, Meksyku i na Malcie. Podobnie jest w Gruzji, niektórych stanach Australii, w Chile, Kolumbii, Brazylii, Argentynie, Ekwadorze, Peru, Holandii, Słowenii, Portugalii, Hiszpanii, Belgii i Austrii. W Niemczech od 1 kwietnia 2024 r. dorośli mogą posiadać legalnie do 25 g marihuany i uprawiać do trzech roślin konopi.…
Artykuł dostępny wyłącznie dla cyfrowych prenumeratorów
Teraz za 7,90 zł za pierwszy miesiąc uzyskasz dostęp do tego i pozostałych zamkniętych artykułów.
Kliknij i wybierz e-prenumeratę.
Jeżeli masz e-prenumeratę, Zaloguj się
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/710455-marihuanowe-klamstwo-pogorszenie-procesow-myslenia