W br. ważną zmianą jest wyrównanie minimalnej emerytury z ZUS i KRUS. To również było bardzo oczekiwane, bo stanowi zabezpieczenie socjalne interesów rolników.
Z Anną Gembicką, wiceminister resortu rolnictwa i rozwoju wsi, rozmawia Grażyna Raszkowska.
W referendum, które odbędzie się 15 października, jedno z pytań dotyczy wieku emerytalnego. Warto więc w tym kontekście przypomnieć, jak zmieniały się emerytury rolnicze w ostatnim czasie w porównaniu do tego, co proponował rząd PO-PSL?
Anna Gembicka: Z emeryturami rolniczymi wiele się dzieje od początku naszych rządów. Zacznijmy od tego, że najpierw musieliśmy uporać się z kwestią naprawy tego, co zepsuł rząd PO-PSL. Chodzi oczywiście o podniesiony przez nich wiek emerytalny. W szczególny sposób skrzywdzili oni kobiety ciężko pracujące na wsi. Od 1 stycznia 2013 r. zaczął obowiązywać w Polsce podwyższony wiek emerytalny, uchwalony rok wcześniej przez PO-PSL. Miał on wynieść ostatecznie 67 lat dla obu płci.…
Artykuł dostępny wyłącznie dla cyfrowych prenumeratorów
Teraz za 5,90 zł za pierwszy miesiąc uzyskasz dostęp do tego i pozostałych zamkniętych artykułów.
Kliknij i wybierz e-prenumeratę.
Wchodzę i wybieramJeżeli masz e-prenumeratę, Zaloguj się
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/662892-wywiadgembicka-solidnie-dbamy-o-emerytalne-sprawy-rolnikow