Polska przekaże myśliwce MiG-29 Ukrainie?
Polska przekaże myśliwce Ukrainie? Minister Kułeba zwrócił się o pomoc do UE. Odpowiednie samoloty ma nasze państwo

"W Unii są kraje, dysponujące takimi maszynami (m.in. Polska)".
Polska przekaże Ukrainie samoloty MiG-29? Taką informacje można wyczytać ze słów szefa europejskiej dyplomacji.
Podczas konferencji prasowej Josep Borrell mówił o przekazaniu sprzętu wojskowego i uzbrojenia Ukrainie przez Unię Europejską.
Borrell wspomniał m.in. o myśliwcach bojowych, których potrzebuje Ukraina. Taką prośbę miał przekazać mu minister Dmytro Kułeba.
Polskie MiGi
Szef unijnej dyplomacji mówił, że ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba poprosił o takie samoloty, którymi mogłyby operować siły powietrzne jego kraju. Chodzi o modele poradzieckie, głównie MiG-i i Suchoje. W Unii są kraje, dysponujące takimi maszynami (m.in. Polska) i są w stanie je dostarczyć - stwierdził Borrell.
— czytamy na rp.pl
Mly/rp.pl
