Ławrow zdziwiony, że sankcje na Rosję uderzyły w kulturę
Ławrow zdziwiony szerokimi sankcjami na Rosję: "Nie spodziewaliśmy się, że dotkną one sportowców, intelektualistów, aktorów i dziennikarzy"

"Operacja wojskowa na Ukrainie, w tym w Kijowie, ma na celu rozbrojenie Ukrainy. Rosja nie pozwoli Ukrainie pozyskać broni jądrowej".
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow stwierdził w rozmowie ze stacją Al Jazeera, że Rosja nie jest zdziwiona sankcjami gospodarczymi, bo była na nie przygotowana, ale nie spodziewano się, że dotkną one między innymi sportowców i dziennikarzy. Wypowiedź rosyjskiego polityka cytuje agencja RIA.
CZYTAJ TAKŻE:
„Nuklearna i destrukcyjna” wojna
Ławrow stwierdził, że trzecia wojna światowa byłaby „nuklearna i destrukcyjna”. Przekonywał także, że Rosja nie pozwoli Ukrainie na zdobycie broni atomowej. Stwierdził również, że specjalna operacja przeciwko Ukrainie została uruchomiona w celu uniemożliwienia Kijowowi zdobycia broni jądrowej.
Operacja wojskowa na Ukrainie, w tym w Kijowie, ma na celu rozbrojenie Ukrainy. Rosja nie pozwoli Ukrainie pozyskać broni jądrowej
— cytowała Ławrowa Al Jazeera.
Zaskoczenie skalą sankcji
Szef rosyjskiego MSZ powiedział także, że Rosja była gotowa na nałożone na nią sankcje, ale zdziwił się, że kary dotknęły sportowców i dziennikarzy.
Byliśmy gotowi na sankcje, ale nie spodziewaliśmy się, że dotkną one sportowców, intelektualistów, aktorów i dziennikarzy
— powiedział Sergiej Ławrow.
CZYTAJ TAKŻE:
wkt/Al Jazeera
