Coca-Colę w Rosji zastąpi Bieła-Kola!Podawano ją... cielakom
Tak próbują radzić sobie z sankcjami! Coca-Colę w Rosji zastąpi... Bieła-Kola. Napój zasłynął jako środek na niestrawność dla... cieląt

"Przedstawiciele wielkiego biznesu państw związkowych Białorusi i Rosji podpisali list intencyjny o rozszerzeniu kontaktów biznesowych w sferze innowacji".
Białoruski napój gazowany Bieła-Kola będzie sprzedawany w Rosji zamiast coca-coli - podała w niedzielę telewizja STV. O Bieła-Koli stało się głośno, gdy władze jednego z kołchozów na Białorusi opowiedziały, że podają ją cielętom cierpiącym na niestrawność.
Przedstawiciele wielkiego biznesu państw związkowych (Białorusi i Rosji-PAP) podpisali list intencyjny o rozszerzeniu kontaktów biznesowych w sferze innowacji. Zamiast amerykańskiej coca-coli w Rosji sprzedawana będzie teraz nasza białoruska Bieła-Kola
— ogłosiła STV.
Stacja zapewniła, że krajowy napój niczym nie ustępuje zachodniemu odpowiednikowi, jeśli chodzi o jakość.
Napój podawany… cielętom
Niezależny białoruski portal Zerkalo.io przypomina, że w kwietniu władze gospodarstwa rolnego w miejscowości Hawjady w obwodzie mohylewskim, na wschodzie Białorusi, ogłosiły, że stosują Bieła-Kolę w przypadkach niestrawności u cieląt.
Cielaki dostawały 100 ml napoju. Wcześniej podawano im coca-colę, ale - jak ogłosiły władze - białoruska wersja okazała się „skuteczniejsza od zagranicznej coca-coli w leczeniu cieląt”.
Białoruska kola zawiera kofeinę. Cielaki piją i są żwawsze
— oświadczyła dyrekcja kołchozu.
Koncern Coca-Cola po inwazji rosyjskiej na Ukrainę wycofał się z Rosji. Gdy uczynił to również McDonald’s, fast-foody wykupiła firma rosyjska, która zapowiedziała, że będzie poszukiwać napojów mogących zastąpić coca-colę. Nie jest jednak pewne, czy wybór padnie na Bieła-Kolę. Rosyjskie kanały na serwisie Telegram podały w ostatnich dniach, że jeden z rosyjskich producentów napojów gazowanych, wcześniej wykupiony przez Coca-Colę, wyprodukuje własne zamienniki zachodnich napitków.
mly/PAP
