Ciekawe wyniki dała analiza wydobycia węgla brunatnego w Niemczech przeprowadzona na zlecenie organizacji Deutsche Umwelthilfe (DUH). Nasz zachodni sąsiad, który chciałby narzucić swoją politykę - także klimatyczną - całej Unii Europejskiej sam… emituje o 184 razy więcej metanu niż zgłosił w 2022 r.
Deutsche Umwelthilfe (DUH) to niemiecka organizacja pozarządowa, która opublikowała raport dotyczący emisji metanu w kraju.
W 2022 roku Niemcy zgłosiły emisje metanu w wysokości około 1 390 ton z wydobycia węgla brunatnego. Badania wykazały jednak, że rzeczywista wartość może wynosić 256 000 ton w tym roku
— czytamy na poświęconym ochronie środowiska portalu Clean Energy Wire.
Zaniżone dane
Oznacza to, że emisja metanu w Niemczech jest prawdopodobnie 184 razy większa niż wynika to z oficjalnych danych.
Organizacja DUH krytykuje władze kraju za znaczne zaniżanie danych dotyczących szkodliwych dla klimatu emisji z wydobycia węgla.
Oficjalne dane dotyczące emisji metanu opierają się na pojedynczym współczynniku emisji ustalonym w latach 80. XX wieku przez spółkę zależną koncernu energetycznego RWE
— czytamy na Clean Energy Wire.
Niemcy największym producentem węgla brunatnego w UE
Niemcy odpowiadają za 44 proc. produkcji węgla brunatnego w całej UE. Tymczasem władze utrzymują, że… jest to tylko 1 proc. W 2022 roku w tym kraju wydobyto około 131 mln ton.
Całkowita produkcja węgla w UE wynosi 294 mln ton.
CZYTAJ TAKŻE:
Choć analiza DUH nie zostawia na Berlinie suchej nitki, najwyraźniej zachodni sąsiad nadal będzie rościł sobie prawo do narzucania innym krajom, również takim jak Polska, szaleńczego tempa transformacji energetycznej.
aja/cleanenergywire.org, biznesalert.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/688196-zielony-lad-zatrwazajace-dane-o-emisji-metanu-w-niemczech