W izraelskim nalocie na środkową część Strefy Gazy zginął jeden z czołowych dowódców Hamasu - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na zbrojne skrzydło tej terrorystycznej palestyńskiej organizacji.
CZYTAJ TAKŻE: Wojna na Bliskim Wschodzie - najnowsze doniesienia
Według Hamasu zabity dowódca to Ajman Nofal, który był odpowiedzialny za środkową część Strefy Gazy, członek najwyższej rady wojskowej.
Był to kolejny dowódca Hamasu zabity w odwetowych nalotach przeprowadzanych przez izraelskie wojsko.
Konflikt między Izraelem a Hamasem
Od 7 października trwa konflikt między operującą ze Strefy Gazy palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas, a siłami zbrojnymi Izraela. Izraelskie wojsko intensywnie bombarduje cele w palestyńskiej eksklawie, związane z Hamasem w odpowiedzi na atak Hamasu na Izrael, w którym zginęło około 1300 cywilów.
Wiele ofiar stanowią uczestnicy plenerowego koncertu z okazji żydowskiego święta Sukkot oraz mieszkańcy przygranicznych osad i kibuców. Terroryści uprowadzili też co najmniej 200 osób, licząc na wykorzystanie ich jako zakładników.
Łączna liczba ofiar śmiertelnych po obu stronach konfliktu wynosi już ponad 4 tys., z czego około 1,4 tys. w Izraelu i 2,75 tys. w Strefie Gazy.
tkwl/PAP
CZYTAJ TAKŻE:
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/667165-w-ostrzale-zginal-jeden-z-czolowych-dowodcow-hamasu
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.