Sprawcy zbrodni wojennych popełnionych na Ukrainie będą „pociągnięci do odpowiedzialności” przed międzynarodowym sądem - zapowiedzieli w czwartek ministrowie spraw zagranicznych państw grupy G7 we wspólnym oświadczeniu.
CZYTAJ WIĘCEJ:
-RELACJA z wojny dzień po dniu
Nielegalny atak Rosji na Ukrainę
Jak pisze AFP, szefowie dyplomacji grupy państw G7, której w tym roku przewodniczą Niemcy, „z zadowoleniem przyjęli prowadzone prace śledcze i dowodowe, m.in. przez prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego”.
W środę Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) w Hadze poinformował, że atak Rosji na Ukrainę był nielegalny. Wniosek w tej sprawie złożył 26 lutego ukraiński rząd. MTS odrzucił rosyjskie zarzuty o ludobójstwo we wschodniej Ukrainie i wydał środek tymczasowy nakazujący Rosji wstrzymanie inwazji.
CZYTAJ TAKŻE: Trybunał w Hadze nakazał przerwanie rosyjskiej inwazji. MTS odrzuca także zarzuty Rosji. Zełenski: Całkowite zwycięstwo
aja/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/590355-zbrodnie-wojenne-na-ukrainie-wazne-oswiadczenie-g7
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.