Skandaliczna okładka białoruskiej gazety! Media Łukaszenki porównują Andrzeja Dudę do… Hitlera.
Jedna z białoruskich gazet pokazała swoją najnowszą okładkę. Widzimy na niej twarz prezydenta Dudy z kodem kreskowym… w miejscu wąsów.
Pracownicy mediów Łukaszenki próbują wmówić swojemu społeczeństwu, że za śmierć imigrantów, którzy zginęli z powodu decyzji białoruskich służb, winę ponosi strona polska.
Polskie służby prowadzą przez granicę kobiety i dzieci boso! Za nieposłuszeństwo- śmierć
– czytamy na okładce gazety.
Białoruska propaganda
Do sprawy okładki gazety Łukaszenki odniósł się Michał Potocki z „Dziennika Gazety Prawnej”.
Białoruska propaganda w nagonce na Polskę sięga już po skojarzenia z hitleryzmem i okupacją niemiecką („policai”, „karatieli”). To jest gazeta państwowa, organ władzy wykonawczej obwodu mińskiego.
mly/Twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/567206-funkcjonariusze-mediow-lukaszenki-atakuja-prezydenta-dude
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.