Jezus Chrystus powiedział, że zabicie krowy jest jak zabicie człowieka.
Powyższe zdanie znajduje się w opublikowanym właśnie przez agencję rządową podręczniku dla uczniów szkół w Indiach. Umieszczone zostało w rozdziale zawierającym cytaty znanych ludzi na temat krów.
Wspomniana książka reprezentuje dyscyplinę naukową, którą z braku lepszego słowa w języku polskim moglibyśmy nazwać „krowologią”, czyli nauką o krowach. Ta dziedzina wiedzy przeżywa swój złoty okres od roku 2014, gdy w Indiach doszła do władzy hinduska partia nacjonalistyczna Bharatiya Janata Party (Indyjska Partia Ludowa). Premier Narendra Modi powołał do życia m.in. agencję rządową o nazwie Rashtriya Kamdhenu Aayog (RKA), której zadaniem jest zagwarantowanie dobrostanu krów, uznawanych w religii hinduistycznej za święte zwierzęta.
Nowy urząd dba również o podnoszenie świadomości społecznej w tej kwestii, dlatego na dzień 25 lutego zaplanowano ogólnokrajowy test wiedzy na temat krów, w którym wezmą udział m.in. uczniowie indyjskich szkół wszystkich szczebli. W propagowanie wydarzenia mają zostać zaangażowane placówki oświatowe, media, organizacje pozarządowe i oczywiście administracja państwowa.
W ramach przygotowań do testu agencja RKA zamieściła na swojej stronie internetowej podręcznik dla uczniów, by można go było wydrukować i rozdać w szkołach w całym kraju. Oprócz wspomnianego cytatu Jezusa (którego nie sposób odnaleźć w żadnej Ewangelii), w publikacji natknąć się można na inne ciekawe informacje. Jeden z rozdziałów udowadnia np. wyższość krów indyjskich nad innymi rasami – te pierwsze dają więcej mleka, są bardziej inteligentne i pracowite, lepiej dbają o higienę i potrafią wyrażać emocje. Poza tym autorzy podręcznika utrzymują, że krowie łajno chroni przed skażeniami chemicznymi, np. w 1984 roku podczas wielkiej katastrofy ekologicznej w Bhopalu, gdy życie straciło 20 tysięcy osób, uratowali się tylko ci, których ściany domów wyłożone były krowim łajnem. W książce znajdują się również twierdzenia trzech indyjskich fizyków dowodzących, że masowa rzeź bydła jest przyczyną trzęsień ziemi (krowy idące na ubój tak mocno walą kopytami o podłoże, że wywołuje to fale sejsmiczne).
Tym, którzy kwestionują wiarygodność danych naukowych zawartych w indyjskim podręczniku, można zadać pytanie o wiarygodność teorii obecnych w uniwersyteckich podręcznikach gender studies w krajach Zachodu. Każda cywilizacja ma swoje wierzenia.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/535261-nauka-o-krowach-przezywa-rozkwit-w-indiach
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.