W Parlamencie Europejskim w Brukseli stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Nie jest to pracownik europarlamentu, a nauczyciel języka obcego, który udzielał lekcji w tej instytucji.
CZYTAJ TAKŻE:
Pracownicy PE mają możliwość na terenie PE nauki języków obcych. Europarlament zawiera umowy z nauczycielami języków.
Koronawirusa stwierdzono u jednego z nich.
Wszyscy urzędnicy, którzy przebywali w strefach ryzyka, pracują w domu przez 14 dni. Do tej pory u żadnego z nich nie stwierdzono obecności wirusa. Osoba, u której stwierdzono koronawirusa jest nauczycielem języka. Przebywała w PE w ubiegły piątek przez kilka godzin. Obecnie przebywa też na kwarantannie
— powiedziało PAP źródło w PE.
Wcześniej koronawirusa stwierdzono u pracowników innych instytucji, m.in. KE i Rady.
CZYTAJ TAKŻE: WSZYSTKO O KORONAWIRUSIE
as/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/490501-pierwszy-przypadek-koronawirusa-w-pe
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.